Шкіряна куртка – універсальний верхній одяг, який може стати доповненням практично до будь-якого стилю. Шкіряні речі завжди в тренді.
Але слід враховувати, що з часом шкіра забруднюватиметься, на ній з’являться непривабливі розводи, неприємний запах.
Подробиці
Шкіряний виріб не можна кинути у пральну машину з іншим одягом. То що робити в такій ситуації? За курткою треба правильно доглядати, шоб вона багато років була “як нова”.
Виведення плям
З куртки доведеться систематично видаляти будь-які плями, що на ній з’являються. Це можуть бути плями від жиру, чорнила або фарби, які особливо помітні на світлій шкірі.
Які засоби використовувати, щоб видалити бруд і при цьому не пошкодити куртку?
Якщо забруднення незначні, достатньо води з милом чи лимонним соком. У ній потрібно змочити м’яку тканину та протерти брудне місце. Якщо це не допоможе, варто скористатися спиртом.
Якщо на шкіряній куртці залишилися жирні плями, використовують бензин. Запах бензину виводиться лимонним соком.
Після усунення плям куртку необхідно вимити мильною водою і висушити.
Усунення запахів
Шкіра – це матеріал, який добре вбирає запахи. Тому часто трапляється, що через якийсь час куртка починає неприємно пахнути. Ситуація знайома курцям і людям, які страждають на потовиділення.
Як позбавлятися неприємних запахів?
Перший з найефективніших способів – регулярно підвішувати куртку на плічках у прохолодному місці, що провітрюється. Це не дозволить запаху, особливо тютюновому, в’їдатись у матеріал.
Від запаху поту допоможе оцет. Потрібно підвісити куртку у ванній кімнаті над тазом із гарячою водою. У таз влити склянку оцту.
Ванну закрити на 20-30 хвилин. Потім куртку висушити звичайним способом.
Просочення
Щоб куртка з натуральної шкіри прослужила багато років, слід регулярно обробляти матеріал спеціальними просоченнями.
Ідеальний варіант – купити засіб, призначений для догляду за шкіряними речами. З домашніх методів найпопулярніший – промаслювання касторовою олією.
Трохи менш ефективними вважаються гліцерин та жирний косметичний крем. Просочення захищає шкіру від пересихання, що знижує ризик появи тріщин.
Але пам’ятайте: якщо змащувати касторовою олією або гліцерином штучну шкіру, то вона згодом стане твердою і почне розтріскуватися.