На зиму варто думати про утеплення. Всі ми поспішаємо придбати теплий одяг та взуття. Не менш важливо, щоб був утеплений і будинок.
Хоч останні десятиліття клімат змінився, й зими вже не такі морозні та люті, добре коли вдома тепло та затишно.
Тому обов’язково плдбайте про утеплення вашої оселі.
Подробиці
Ось шість найкращих порад, які позбавлять вас від суворих лап зимової холоднечі і збережуть ваш будинок теплим та затишним.
Порада № 1: Дістаньте килими
Перш ніж ви влаштуєтесь на дивані, закутавшись у теплий плед, одягнете на ноги бавовняні шкарпетки і візьмете в руки книгу, не забудьте приділити увагу підлозі. Дістаньте або придбайте килими та килимки, якщо вони у вас відсутні. Застеліть ними якомога більшу частину підлоги.
Вони діють як ізоляція, затримуючи холодне повітря під собою та зберігаючи тепло у вашому будинку. Крім того, це допоможе вам не замерзнути, якщо ви забудете одягнути шкарпетки.
Порада №2: Засвітіть кілька свічок
Наявність свічок у будинку не лише додасть індивідуальності вашому інтер’єру, а й зігріє вас. Свічки бувають різних форм, розмірів та кольорів.
Так що сміливо використовуйте їх по всьому будинку і насолоджуйтесь їх ароматом та теплом, що походить від них.
Ви можете піти ще далі і вставити свічки в старі добрі свічники, які, напевно, завалялись на горищі у вашої бабусі.
Порада №3: Обігрівачі для кімнат
Без обігрівачів зігрітися у зимову холоднечу скланувато. Підключіть їх у прохолодному місці, щоб у всьому будинку завжди було тепло та затишно.
Якщо у вас їх немає, то придбайте їх.
Порада № 4: Оформлення вікон
Фіранки – це не тільки декоративний елемент, який надає різноманітності вашому інтер’єру. Насправді вони відіграють функціональну роль. Щільні штори, переважно темних відтінків, можуть бути ізоляцією. Вони перешкодять проникненню холодного повітря з вікна.
Обов’язково вибирайте подвійні штори. Адже темні портьєри з шерсті, оксамиту, замші, флісу, гобелену або полотна чудово затримують тепло всередині. Тонший шар з бавовни зовні пропускатиме сонячне світло протягом дня.
Порада № 5: Закрийте тріщини
Це має бути першим пунктом у списку справ утеплення на зиму.
Тріщини у стінах або щілини у вікнах є найбільшою причиною зниження температури у приміщенні. Доручіть комусь закласти тріщини, щоб холодна погода не проникала в будинок.
Порада №6: Стельові вентилятори, які допоможуть вам зігрітися
Так це правда. Ваш вентилятор може не тільки охолоджувати ваш будинок, але і зберігати тепло. Зверніть увагу, що зазвичай лопаті вентилятора обертаються проти годинникової стрілки. Завдяки цьому вони проштовхують холодніше повітря вниз, дозволяючи теплому повітрі рухатися до стелі.
Взимку викличте електрика і попросіть його змінити налаштування, щоб лопаті обертались за годинниковою стрілкою, підштовхуючи легше тепле повітря у напрямку вниз, щоб ваша кімната залишалася затишною.
Застосувавши ці прості поради у себе вдома, ви точно не замерзнете та бонусом трохи зміните свій інтер’єр.