Шпинат популярний в будь-який сезон року. Він корисний та відмінно підходить для приготування смачних страв та салатів. В нього ціла армія прихильників. Розсаду висівають переважно під зиму або навесні та роблять парник. Якщо дотримуватись умов вирощування та догляду, шпинат буде гарно рости та давати щедрі врожаї.
Висіваємо шпинат навесні
Перевага цієї культури полягає у її швидкому зростанні. Якщо дивитись об’єктивно, то можна навіть не робити той парник, а відразу висаджувати в ґрунт. Якщо вас все ж таки цікавить накриття через нестабільні погодні умови, тоді читайте далі про вимоги до організації процесу. Шпинату потрібні такі пункти:
- щедре добриво для ґрунту у вигляді гною;
- забезпечення достатнього світла;
- температура у парнику +10-13 градусів в похмуру погоду та +18 — у сонячну;
- перед висаджуванням замочують насіння у воді на 1,5 доби.
Як висаджувати після снігу
Для отримання дозрілого шпинатного листя розсаду висаджують з середини квітні до кінця липня. Можна навіть до середини серпня. Досівання роблять з проміжком у 25-30 днів. Насіння не заглиблюють надто сильно та прикривають шаром землі.
Вимоги до підготовки ґрунту
Шпинат добре росте у суглиняному ґрунті. Якщо на ділянці переважає пісок, доведеться часто поливати грядки.
Осінню перекопайте ділянку під шпинат разом з гноєм та мінеральними добривами. Посипте сечовиною та розподіліть граблями. Свіжою органікою не варто підживлювати. Це може негативно вплинути на смак листя. Між шпинатними кущиками має бути відстань 7-10 см. Якщо ростуть рясніше, розсадіть з появою другого справжнього листочка. Ігнорування цієї вимоги може призвести до появи борошнистої роси.
В період вегетації землю потрібно рихлити. Поливайте регулярно, але слідкуйте, щоб не утворювався застій води. В процесі поливу можна додавати азотні добрива.
Дотримання умов вирощування буде сприяти правильному формуванню рослин. Вони матимуть силу для росту та зможуть давати щедрий врожай. До речі, збирати його краще вранці після поливу або дощу. Листя тоді м’якші і легше збираються.