...

Чому спати у прохолодній кімнаті корисно для здоров’я

Підпишіться на нас:

Хочете спати краще та вранці почуватися бадьоріше? Ми знаємо, як цього досягти!

Ввчені довели, що спати краще в кімнаті, де температура варіюється від 15 до 20 градусів за Цельсієм. Прохолодно? Можливо. Натомість корисно, стверджує у своїй статті доктор Крістофер Вінтер, медичний директор Центру неврології та сну у Шарлоттсвіллі (США). При температурі вище 24 або нижче 10 градусів сон людини буде неспокійним.

Чому це взагалі має значення?

Справа в тому, що температура тіла людини уві сні знижується, досягаючи найнижчих показників до 5 ранку. Тому холодніше повітря в кімнаті сприяє міцному сну, каже Вінтер.

Ось головні аргументи ЗА прохолодну температуру повітря у спальні:

  • Спокійніший сон
  • Дослідження, проведені в Університеті Південної Австралії, показали, що деякі форми безсоння спричинені поганим регулюванням температури тіла. Якщо ви насилу засинаєте, холодніше повітря допоможе організму охолонути, щоб досягти рівня глибоко, добре відновлюючого сну.
  • Збереження молодості. Сон у приміщенні, де температура перевищує 20 градусів Цельсія, ускладнює вироблення мелатоніну – головного антивікового гормону.
  • Зниження ваги. Лікар Наташа Тернер заявляє, що зниження температури тіла сприяє зменшенню рівня гормону стресу кортизолу в організмі. Якщо ж людина не висипається, стрес накопичується, а борються з нею часто не найздоровішими методами.
  • Зниження ризику розвитку метаболічних захворювань. Вчені вважають, що регулярний сон за температури не вище 18 градусів знижує ризик розвитку діабету. Учасники досліджень не тільки спалювали уві сні більше калорій, а й подвоювали кількість бурого жиру, що перешкоджає ожирінню.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я