Якщо немає земельної ділянки, на якій можна розбити сад чи город, можна використовувати підвіконня.
Садівники-ентузіасти призвичаїлися вирощувати лохину в будинку. При цьому ягоди умільці отримують майже цілий рік.
Подробиці
На вулиці все залежить від погодних умов. В будинку створити умови для лохини не так просто, але цілком можливо.
Сорт
Не всі різновиди культури підходять для вирощування на підвіконні. Є п’ять сортів, які найкраще підходять для цієї мети:
- “Блюкроп”;
- “Патріот”;
- “Санрайз”;
- “Елізабет”;
- “Торо”.
Посадка
Спочатку беруть спеціальні горщики, в яких вирощують розсаду. Перед посадкою промивають ємності з використанням соди.
На дно кожного горщика укладають дренажний шар (пісок, галька, щебінь) товщиною 5-7 см. Субстрат готують із чорнозему або супіщаного ґрунту (40 %), змішаного з тирсою, тріскою або подрібненою корою сосни (60 %).
Щоб збільшити схожість та життєстійкість, проводять стратифікацію насіння. Але можна починати і з саджанців. Проте експерти рекомендують використати насіння.
Посадковий матеріал розміщують на змоченій тканині та поміщають у холодильну камеру (+4 …+5 °C). Для стратифікації важлива постійна вологість та провітрювання. Процедура триває 3 місяці.
Після цього залишається розподілити насіння по поверхні субстрату і злегка притиснути, щоб воно опинилося в грунті. Зверху зволожують землю за допомогою пульверизатора. Потім горщики вкривають плівкою чи целофановим пакетом і ставлять на підвіконня.
Як доглядати
Після проростання лохини пакет прибирають. Поливають у міру пересихання ґрунту. Перше підживлення вносять через 2-3 тижні після посадки. На рік їх має бути три. Краще використовувати спеціальні добрива для лохини у вигляді гранул. Також добре підходять живильні розчини.
Лохина вважається морозостійкою культурою, але для отримання ягід цілий рік рослини потрібно прибирати з балкона на зиму. Таким чином, кущики даватимуть урожай цілий рік.