Захоплені садівники та квітникарі не можуть прожити без експерементів та рослин вдома, тому навіть у холодну пору року часто вирощують міні сад на підвіконні.
Серед них можуть бути не тільки звичні фіалки або фікуси, а й екзотичні екземпляри, що дають плоди.
Мушмула
За смаком фрукт нагадує суміш ананасу та яблука. У кімнатних умовах можна виростити німецьку або японську мушмулу. У добрих умовах рослина може почати плодоносити через 4-6 років.
З плоду витягають кісточку, очищають від оплодня і підсушують протягом 3 днів. Сточують наждачним папером чи напилком, щоб паростку було легше пробитися і замочують на 24 години у воді кімнатної температури.
Далі кісточку садять у родючий ґрунт, заглиблюючи на 2-3 см. Поки рослина не досягне пари сантиметрів, не ставте її під яскраві прямі сонячні промені. Середня температура – +18 °C, а взимку можна +5…+10 °C.
Фінік
Завдання для садівників, які не бояться складнощів. Змусити плодоносити фінік у домашніх умовах – це непроста справа.
Кісточки заглиблюють у ґрунт на 1 см у вертикальному положенні. Ґрунт краще використовувати для пальм або пошукати спеціальний для фініків.
Навесні та влітку полив регулярний, а восени та взимку мінімальний. Вирощують фініки на південному вікні. У спеку обприскують та проводять дощування теплою водою.
Лимон
Щоб із кісточки лимона виросла не палиця з гілками, а плодове деревце, потрібно зробити прищипку. Коли висота посадки досягне 20-30 см, потрібно видалити точку зростання головного стебла.
Для лимона дуже важлива обрізка. Укорочують довгі пагони, які загущують рослину.