Здоров'я

Що варто взяти з собою на роботу або купити по дорозі, щоб корисно та смачно перекусити

Часто вважається, що перекушування – це щось шкідливе та від перекусів можна набрати вагу. Насправді іноді навіть рекомендується перекушувати між основними прийомами їжі. Але навіщо це робити і що це дає? Перекушування необхідне людині, щоб знижувати почуття голоду і контролювати його перед основними прийомами їжі, іншими словами вони потрібно, щоб у вас не було дуже сильного голоду, адже чим він сильніший, тим вищий ризик переїдання. І перекушування не повинне бути дуже калорійним – приблизно 100-150 ккал. Але, які варіанти ви можете взяти з собою на роботу або купити по дорозі, щоб корисно та смачно перекусити, допомогти здоров’ю та фігурі? Давайте розбиратись.

“Не їжте нічого з того, що ваш прадід не визнав би їжею. У супермаркеті дуже багато продуктів, схожих на продукти харчування, які ваші предки не могли б розпізнати як їжу. Тримайтеся подалі від них”. Майкл Поллан

Які корисні перекушування для себе ви можете вибрати і чим вони можуть бути корисні:

Перекушування перед основним прийомом їжі допомагають людині знизити рівень голоду і не переїдати, а також вони допомагають насичувати організм корисними макро та мікроелементами, вітамінами, корисними жирними кислотами, клітковиною. Остання, до речі, необхідна нам для роботи травлення, для хорошої перистальтики, а також для серцево-судинної системи. Але, які ж корисні варіанти перекушування вибрати?

  • Горіхи: мигдаль, волоський горіх, кешью, фісташки, або арахіс. Горіхи багаті на жирні кислоти, калій, магній, які необхідні для краси шкіри, для роботи кишечника, а також для здоров’я серцево-судинної системи. При нестачі калію або магнію можуть спостерігатися судоми в ногах. А також горіхи відмінно знижують апетит, і для цього їх багато не потрібно буквально невелику жменю.
  • Цукати чи сухофрукти. Сухофрукти не тільки знижують апетит і допомагають знизити потяг до солодкого, але ще багаті на клітковину. Клітина допомагає прискорювати роботу кишечника, перистальтику, знижуючи рівень здуття та застійних явищ.
  • Яблука або груші. Тут треба дивитися за своїм організмом: у деяких яблука підвищують апетит, у деяких навпаки приглушують. І, якщо ви належите до категорії тих, у кого яблука викликають апетит, то вибирайте для перекусу груші. І яблука, і груші у складі мають грубу клітковину, яка знижує рівень голоду, контролює його, а також прискорює роботу травного тракту. А ми знаємо, якщо травлення працює добре, це очищає обличчя, покращує зовнішній вигляд обличчя.
  • Не забувайте брати з собою пляшечку чистої води – так, це не зовсім перекушування, але якщо ви п’єте воду в нормальних для себе обсягах, то це істотно знижує апетит і почуття голоду. Ви перестанете систематично переїдати.
  • Ряжанка, кефір: кисломолочні продукти допомагають знижувати рівень апетиту, покращують роботу травлення та просто не перевантажують шлунок, кишечник.
  • Хумус – це відмінний варіант перекушування, який нормалізує роботу травлення, покращує роботу ШКТ, серцево-судинної системи, а також дозволяє знижувати рівень цукру в крові.
  • Бутерброди з цільнозернового хліба та червоної риби, наприклад, сьомги. Червона риба корисна своїми жирними кислотами, вона покращує роботу травлення, серцево-судинної системи, знижує апетит та допомагає не переїдати. Багато такої риби не з’їси, та й не будеш її їсти щодня, тому все-таки такий варіант відносять до перекушування або сніданку.
  • Простий салат із авокадо: 1 авокадо, пара чайних ложок оливкової олії, трохи солі перцю, пара помідорів, італійські трави або базилік на смак. Авокадо багатий жирними кислотами, маслами, які необхідні для травлення, серця та м’язів, а також шкіри, волосся та нігтів.
  • А також не забуваємо про звичайну вівсянку, але вівсянку не швидкого приготування, а яку потрібно варити. Зваріть її з вечора, а вранці візьміть із собою як перекушування. За бажанням у кашу можна додати банан, корицю, трохи меду, сухофрукти чи горіхи.

Пам’ятайте, що багато продуктів, які перераховані вище (ті ж горіхи, хумус, сухофрукти, авокадо та ін) мають високу калорійність, саме тому вони повинні бути в невеликому обсязі, а не йти основним прийомом їжі.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, філологічний факультет. Працюю з текстами, орієнтуючись на сучасні тенденції та інтереси аудиторії. Вмію створювати якісний та цікавий контент на теми здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами.

Останні новиники

Чотири фасони суконь, які допоможуть замаскувати живіт

Кожна жінка хоче залишатися привабливою та виглядати бездоганно. В цьому аспекті завжди у фокусі фігура.…

8 години тому

Стилісти розповіли, як відрізнити дороге пальто від бюджетного

Коли про пальто говорять, що воно бюджетне, мають на увазі зовсім інше. Називаймо речі своїми…

10 години тому

Як правильно вибирати одяг, коли вже 40+: поради стиліста

Похід по магазинах – стрес у будь-якому віці. І коли ти зустрічаєш рубіж в 40…

13 години тому

Закордонний досвід жінок у віці: п’ять видів пальто для розкішного вигляду

Подивитися на жінок з інших країн завжди цікаво з метою обміну досвідом. Модні тенденції та…

13 години тому

Як вагітним жінкам скласти модний гардероб: порада стилістів

Ти при надії? Вітаємо! Це один із найчутливіших і найнезвичайніших періодів у житті кожної жінки,…

17 години тому

В цьому сезоні популярні стильні пуховики з поясом: підкреслюють талію

В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…

19 години тому