Якщо ви спостерігаєте схід сонця зі свого вікна, то воно виходить на схід.
Легке ранкове сонце, яке проникає у східні вікна, не обпалює листя та не обпалює квіти.
Це м’яке прохолодне світло, яке подобається багатьом рослинам.
Це ідеальна орієнтація для кімнатних рослин. Вранці сонце ніколи не буває надто яскравим або жарким, а коли йде зі сходу, вікно, як і раніше, отримує чудове непряме світло.
Які рослини розмістити на вікні, що виходить на схід?
Ось сім чудових кімнатних рослин, які оцінять таке розміщення.
1. Папороть бостонський (Nephrolepis exaltata)
Бостонські папороті завоювали серця своїми дугоподібними гілками, покритими м’яким розкішним листям.
Його смарагдово-зелене листя виглядає дуже гарно як усередині будинку, так і зовні на терасах та верандах.
Папороть Бостона має класичний вигляд, який добре поєднується з будь-яким стилем інтер’єру: від тропічного до елегантного і богемного. Крім того, ці папороті допомагають видаляти токсини з повітря.
Вікна, що виходять на схід, – саме те, що потрібно цій рослині. Папороті всіх видів люблять вологий ґрунт та вогкість, тому потрібно частіше обприскувати свою квітку.
2. Золота рибка (Columnea nematanthus)
Золота рибка рясно вкрита оранжево-червоними квітами, схожими на рибок, що стрибають, – приголомшлива кімнатна рослина.
Довгі та каскадні гілки ідеально підходять для підвісного кошика. Рясному цвітінню потрібно забезпечити необхідний догляд. Знадобиться добре дренований ґрунт та рясний полив весь вегетаційний період.
Рослина любить яскраве світло, але не надто спекотне. Післяполудне сонце надто інтенсивне для цих довгоживучих квітів, східна експозиція буде для них кращою.
3. Кукурудзяна рослина (Dracaena fragrans)
Кукурудзяна рослина – це тропічне африканське вічнозелене дерево з товстими стеблами і вузьким спірально розташованим листям.
Її називають кукурудзяною рослиною, тому що вона нагадує високе нерозгалужене кукурудзяне стебло, але це не єдина загальна назва.
Її також називають стрічковою рослиною (за тонке листя) або драконовою. Протягом кількох десятиліть залишається дуже популярною кімнатною рослиною.
Одна з причин популярності кукурудзяної рослини полягає в тому, що її легко вирощувати.
Ця рослина буде гарно рости в різних місцях, за різних умов освітленості. Але щоб повністю розкрити свій потенціал, драцені потрібно півдня сонячного світла.
4. Африканська фіалка
Африканські фіалки – це низькорослі тропічні рослини. Сьогодні ці низькорослі компактні рослини є одними з найпопулярніших у світі.
Хто може встояти перед рослиною, яка щороку кілька разів розпускає глибокі фіолетові квіти? Це змушує людей не звертати уваги на їхню прискіпливу натуру.
Якщо ви забезпечите африканським фіалкам необхідний догляд, вони будуть чудово почуватися, радуючи цвітінням цілий рік і збільшуючись у розмірах.
Важливо знайти потрібне місце, яке забезпечить фіалці достатнє освітлення. Їм потрібне яскраве прохолодне сонячне світло, наприклад, зі східного боку.
Їм також необхідна ґрунтова суміш, вода кімнатної температури для поливу та регулярні добрива.
5. Бегонія в горошок (Begonia maculata)
Бегонія в горошок – красива та модна кімнатна рослина, яка додасть стилю будь-якому приміщенню. Її особливість – бронзово-зелене крилоподібне листя з ефектною іржаво-червоною нижньою стороною.
Верхівки листя посипані сріблястими крапками у горошок. Молода бегонія в горошок добре почуватиметься на столику, або підвіконні, а більш дорослі рослини досягають метра і більше у висоту.
Хоча головною особливістю бегонії в горошок є її привабливе листя, вони також мають маленькі білі квіти, якщо їм вистачає світла.
Вікно, що виходить на схід, забезпечить цю бегонію необхідним промінням, не опалюючи листя.
6. Фламінго (Anthurium spp.)
Фламінго – ефектна тропічна рослина з темно-зеленим блискучим листям у формі серця та яскравими восковими червоними «квітами» у формі серця.
Але насправді це червоні лопаточки настільки блискучі, що схожі на пластик. Квіти довгасті жовті. Кожна квітка тримається два-три місяці.
Квіти фламінго родом із тропічних лісів Південної Америки. Вони є рослинами підліску в умовах тропічного лісу, отримуючи яскраве непряме світло, необхідне для цвітіння.
Вікна, що виходять на схід, повинні забезпечувати відповідну кількість сонячного світла для підтримки цвітіння.
7. Пурпуровий трилисник (Oxalis triangularis)
Пурпуровий трилисник родом з Південної Америки, а його тригранне листя нагадує трилисник, особливо у зелених сортів.
Листя може бути однотонним зеленим, темно-пурпурним або строкатим, а на ніч вони закриваються.
Навесні рослина розпускає ніжні квіти (грона п’ятипелюсткових квіток), які тримаються на стеблах над рослиною.
Oxalis triangularis гарний на відкритому повітрі, але він також є чудовою кімнатною рослиною. Використовуйте суглинисту ґрунтову суміш із гарним дренажем і давайте поверхні ґрунту просихати між поливами.
Листя трилисника пурпурового дуже добре росте при ранковому світлі. Якщо ранкове сонячне світло дуже сильне, повісьте фіранку для захисту або переставте рослину на півметра далі від вікна.