...
ГоловнаЛайфстайлЯк позбутися запаху котячого туалету: 3 правила та 1 «лайфхак»

Як позбутися запаху котячого туалету: 3 правила та 1 «лайфхак»

Підпишіться на нас:

Котики є одними з найчистіших тварин і проводять більшу частину дня, піклуючись про чистоту.

Вони хижаки, що змушує їх позбавлятися запаху, інакше жертва почуватиме загрозу на великій відстані.

Коти полюють із засідки, отже вони залишаться голодними, адже миші навіть близько не підійдуть, якщо пахне хижаком.

Подробиці

Тому твердження про те, що від кота завжди відчуватиметься запах, не достовірне. Якщо така проблема є, справа не в самому вихованці, а у догляді за ним. Щоб вирішити це питання, слід дотримуватись трьох правил.

Правило перше: кастрація

Якщо ви не плануєте займатися розведенням, кота слід каструвати. Самці активно мітять територію, щоб інші не посягали на неї.

У дикій природі запах чують лише ті, кому він призначений. Але в закритому просторі, де мало свіжого повітря, «звірячий аромат» відлякує не лише ворогів із сімейства котячих, а й людей.

Оптимальний час проведення операції слід обговорити із заводчиком чи ветеринаром, оскільки на це можуть впливати різні чинники – хвороби, час дорослішання, що може відрізнятися залежно від породи.

Важливо: якщо пропустити ідеальний час проведення операції, кіт може продовжити мітити територію. Фізіологічно він перестане бути самцем, але звичка вже сформується та залишиться на все життя.

Правило друге: якісний корм

Корм сильно впливає не лише на здоров’я вихованця, а й на «аромат» екскрементів. Не кажучи вже про те, що неякісні корми можуть спричинити розлади шлунка. Найчастіша помилка – давати молоко та корми з високим вмістом злаків.

Коти – м’ясоїдні тварини. Не важливо, чи годуєте ви вихованця натуральними продуктами або сухим кормом. Важливо, щоб і те, й інше, містило максимум м’яса.

На замітку: не рекомендується годувати домашніх тварин курятиною, оскільки вона є сильним алергеном.

Під час вибору читайте склад, проконсультуйтеся з ветеринаром, заводчиком. Іноді раціон може змінюватись в залежності від здоров’я тварини або її породи.

Правило третє: підберіть потрібний наповнювач для туалету

Якщо ви принесли кошеня додому від заводчика, у жодному разі не змінюйте наповнювач одразу. Використовуйте той, до якого кошеня звикло. Потім його можна буде замінити за необхідності, але спочатку робити це не варто.

Не заощаджуйте на наповнювачі. Спробуйте кілька варіантів, спостерігаючи за домашнім улюбленцем. Якщо наповнювач йому подобається, він із задоволенням ходитиме на лоток, а не шукатиме затишні містечка по квартирі.

Також наповнювач повинен добре вбирати вологу та нейтралізувати запахи.

Але важливо ще й вчасно прибирати за вихованцем. Кішка дуже охайна тварина і не піде до брудного туалету. Вона знайде приємніше місце для цієї мети.

Ретельно мийте та дезінфікуйте туалети перед кожним додаванням наповнювача. Для очищення можна використовувати воду, змішану з оцтом та харчовою содою.

Лайфхак наостанок

Якщо неприємний запах вже є в будинку, слід спробувати спеціальні поглиначі, які містять натуральні бактерії та ферменти.

Вони розщеплюють запах і таким чином знищують його, в той час, як звичайні ароматизатори тільки маскують.

Стрічка новин:

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Який одяг з принтами в моді взимку 2024/2025

Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших деталей трендових аутфітів...

Шість ознак, що зимова куртка стала антитрендом

Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та актуального фасону. Саме...

Парфумерія Extract: подарунок, який запам’ятається

Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб виразити свої почуття,...

Як виглядає стильний жакет зими-2025

Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу і в осінньо-зимові...