...

Лікар розповів, чим небезпечна звичка хрустіти пальцями

Підпишіться на нас:

Звичка хрумтіти пальцями або шиєю може відправити ваші суглоби на “дострокову пенсію”. У чому причина шкідливості данної звички і як її позбутися, пояснив травматолог-ортопед Костянтин Терновий.

Подробиці

Хрускіт пальців – це не просто малоприємний звук. Любителі “похрумтіти” завдають шкоди власному здоров’ю, пояснив Костянтин.

“Багато хто любить клацати пальцями або шиєю. В основному це пов’язано з напругою в м’язах кистей або шиї, що призводить до виникнення непереборного бажання “клацнути”. Коли ж люди роблять це постійно по 20-30 разів на день, то це більше нагадує руховий невроз . Це схоже на те, як люди гризуть нігті”, – сказав Костянтин Терновий.

Це шкідлива звичка у всіх сенсах.

“Багаторазове клацання суглобами рук і шиї призводить до нестабільності. Від такого суглоби розбовтуються. Розбовтаність суглобів призводить до більш швидкого зносу та артрозу. Якщо весь час робити подібні рухи, то отримаєте у 50 років артроз, який має бути у 70 років”, – попередив. Костянтин Терновий.

Медик роз’яснив, що позбавитися шкідливої ​​звички допоможе масаж: професіонал легко зніме м’язову напругу і, відповідно, бажання “хруснути”. Якщо ж йдеться не про м’язове напруження, а про шкідливу звичку, то варто звернутися до психіатра за допомогою у лікуванні рухового неврозу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я