...
ГоловнаЛайфстайлЯк зберігати моркву в льоху взимку: хитрощі, про які багато хто не...

Як зберігати моркву в льоху взимку: хитрощі, про які багато хто не знає

Підпишіться на нас:

Свіжу та смачну моркву завжди приємно їсти. Щоб взимку бути з своєю морквою, її потрібно правильно зберегти.

Існує багато різних способів зберігання.

Як зберігати моркву взимку

Відразу після збирання моркви її необхідно відсортувати. Від якості моркви залежатиме термін зберігання.

Фахівці стверджують, що зберігання буде успішним, якщо ви оберете:

  • дозрілі коренеплоди;
  • морква без ознак гнилі та різних хвороб;
  • сорти, що підходять для тривалого зберігання;
  • морква з товстою шкіркою зберігається набагато довше.

Якщо плануєте зберігати овочі в підвалі, то необхідно подбати про його утеплення та гідроізоляцію. Завдяки цьому можна створити оптимальний мікроклімат.

Зберігання насипом

Цей спосіб відомий багатьом і вважається ефективним. Зберігати моркву в такий спосіб дозволяється у разі, якщо льох не промерзає і сиріє. Висота насипу насамперед залежить від вибраного сорту. Оптимальна висота має становити 2-3 метри.

Однак у процесі зберігання обов’язково слід стежити за циркуляцією повітря. При цьому необхідно підтримувати температуру в приміщенні на одному рівні.

Зберігання у піску

Багато дачників зберігають моркву в піску, але цей спосіб вважається досить складним. Це тому, що пісок потрібно готувати ще влітку. Для зберігання моркви підходить лише чистий та сухий пісок.

Висота купи піску може сягати 75 сантиметрів. Завдяки цьому можна зберегти моркву до самої весни. При цьому важливо стежити, щоб пісок не відсирів, оскільки тоді морква почне швидко псуватися.

Зберігання в лушпинні цибулі

Це справді цікавий спосіб, але спочатку потрібно підготувати багато лушпиння. Цибулеве лушпиння разом з морквою укладають у великі мішки. Фахівці рекомендують укладати моркву шарами.

Лушпиння відмінно вбирає вологу і забезпечує захист від гниття. Потім мішки міцно зав’язують і зберігають у підвалі.

Зберігання у крейдяному розчині

Це незвичайний спосіб, який допоможе дачникам зберегти моркву до весни. Крейдяний розчин дозволяється використовувати для зберігання, але його потрібно правильно приготувати. Спочатку потрібно розвести крейду з водою до однорідного стану.

Після цього кожен коренеплід змочують у цьому розчині, сушать, а потім прибирають на зберігання. Цей метод вважається ефективним, але на обробку всіх коренеплодів необхідно витратити багато часу. На 10 кілограмів моркви потрібно витратити близько 200 грамів крейди. Лужні властивості крейди запобігають розвитку хвороб.

Як зберігати моркву в пакетах

Цей спосіб вважається не найкращим, але якщо вам інші не підходять, використовуйте його. Коренеплоди попередньо потрібно висушити, а потім їх укладають у поліетиленові мішки.

Пакети зав’язувати не потрібно, тому що в них одразу утворюється конденсат і морква почне гнити. Потім пакети опускають у льох і ставлять на полицю. За допомогою цього способу дозволяється зберігати до 30 кілограм моркви.

У процесі зберігання обов’язково потрібно переглядати коренеплоди, оскільки вони можуть почати гнити. За потреби весь урожай моркви можна розподілити за невеликими пакетами. Якщо все зробили правильно, врожай можна зберегти до весни.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...