Вівсяна каша – один з найбільш популярних сніданків, поряд з яйцями та бутербродами. У ній міститься багато вітамінів та мікроелементів. Також ця нехитра страва допомагає налаштувати травлення, знизити рівень холестерину в крові та вивести токсини з організму.
У статті розповімо, чим вівсянка відрізняється від геркулеса і який із цих продуктів корисніший. А ще поділимося добіркою рецептів смачної вівсяної каші на сніданок!
Вівсянка (вівсяна крупа) – це цілісні зерна вівса, які зібрали з поля і практично не піддавали термічній обробці. У ній збережені і зародки зерна, і висівки. Зовнішнім виглядом вівсяна крупа нагадує довгий рис.
Геркулес – це вівсяні пластівці, з яких найчастіше більшість із нас готує кашу.
Технологія підготовки продукту значно відрізняється від технології виробництва вівсяної крупи. Спочатку з зерен видаляються висівки, потім крупа пропарюється за високих температурах, щоб час приготування каші в домашніх умовах був меншим. На останньому етапі зерна пресують, і в результаті виходять звичні нам тонкі пластівці.
Назва «геркулес» була придумана виробниками вівсяних пластівців. Орієнтувалися вони на давньогрецького персонажа Геркулеса (Геракла), сина Зевса, який уособлював силу і міцне здоров’я.
Вівсянка з крупи потрібно замочувати мінімум на 2 години, а краще на ніч, потім у пропорції 2:1, доводиться до кипіння та вариться 40–45 хвилин. Через те, що зерна не проходили термічну обробку, час приготування такий великий. Вівсяні пластівці варяться набагато швидше – від 5 до 20 хвилин (залежить від товщини пластівців). Пластівці швидкого приготування в пакетику – третій вид каші, який не потребує варіння. Її просто заливають окропом і через 5 хвилин вона готова.
Швидше за все, ви здогадалися, що вівсянка довгого варіння набагато корисніша за ту, що готується 10 хвилин. Зерна багаті мікро- і макроелементами, а також вітамінами А, В, Е. У свою чергу, геркулес більш насичений за складом, ніж пластівці швидкого приготування, які достатньо залити окропом і вони набрякнуть.
Якщо вибирати між цими різними продуктами, то краще віддавати перевагу вівсянці та геркулесу. Пластівці швидкого приготування, як правило, містять у складі підсилювачі смаку, багато цукру та ароматизаторів.
Залити кефіром вівсянку на ніч
Досить відомий рецепт – залити вівсянку йогуртом і залишити на ніч, щоб зранку отримати готову страву. Але дієтологи радять використовувати кефір. У ньому більше пробіотиків, ніж у йогурті, а вони сприяють насиченню за рахунок збільшення поглинання поживних речовин та стабілізації рівня цукру в крові.
Додати в кашу овочі
Урізноманітнити звичну вівсяну кашу допоможуть овочі та гриби. Крім нового смаку, такий спосіб приготування збільшить кількість клітковини в раціоні, а це, у свою чергу, подарує почуття ситості, розповідають експерти.
Запекти вівсянку
Доктор медичних наук Кріста Браун радить запекти вівсяні пластівці з яйцями. Страва буде наповнена поживними речовинами і добре втамує голод.
Додати корисні жири
Арахісова олія покращить смак звичної каші та стане джерелом корисних жирів. А вони допомагають знизити стрибок цукру в крові та довго підтримувати почуття ситості.
Використовувати спеції
Цукор, особливо коричневий, робить вівсянку смачнішою. Але якщо з ним переборщити, це призведе до збільшення калорійності. Експерти радять зменшувати кількість підсолоджувача та додавати у вівсяну кашу корицю, кайєнський перець та імбир.
Досягти ідеального результату у вирощуванні буряків — це зібрати врожай великих та здорових коренеплодів. При…
Кажуть, що в моді все циклічно. Одні тренди змінюють інші, але не все так однозначно.…
Фільми про кулінарію, їжу та поварів викликають великий інтерес. Не менше, ніж трилери, бойовики, мелодрами…
Верхній одяг можна носити роками і він буде залишатися актуальним. Сьогодні говоримо про куртки, які…
Пікірування помідорів — переміщення розсади в індивідуальні місткості. Процедура потрібна для продовження розвитку рослини та…
З ростом популярності модних кросівок та й кількості їх відданих шанувальників іноді здається, що інші…