Вівсяна каша – один з найбільш популярних сніданків, поряд з яйцями та бутербродами. У ній міститься багато вітамінів та мікроелементів. Також ця нехитра страва допомагає налаштувати травлення, знизити рівень холестерину в крові та вивести токсини з організму.
У статті розповімо, чим вівсянка відрізняється від геркулеса і який із цих продуктів корисніший. А ще поділимося добіркою рецептів смачної вівсяної каші на сніданок!
Вівсянка (вівсяна крупа) – це цілісні зерна вівса, які зібрали з поля і практично не піддавали термічній обробці. У ній збережені і зародки зерна, і висівки. Зовнішнім виглядом вівсяна крупа нагадує довгий рис.
Геркулес – це вівсяні пластівці, з яких найчастіше більшість із нас готує кашу.
Технологія підготовки продукту значно відрізняється від технології виробництва вівсяної крупи. Спочатку з зерен видаляються висівки, потім крупа пропарюється за високих температурах, щоб час приготування каші в домашніх умовах був меншим. На останньому етапі зерна пресують, і в результаті виходять звичні нам тонкі пластівці.
Назва «геркулес» була придумана виробниками вівсяних пластівців. Орієнтувалися вони на давньогрецького персонажа Геркулеса (Геракла), сина Зевса, який уособлював силу і міцне здоров’я.
Вівсянка з крупи потрібно замочувати мінімум на 2 години, а краще на ніч, потім у пропорції 2:1, доводиться до кипіння та вариться 40–45 хвилин. Через те, що зерна не проходили термічну обробку, час приготування такий великий. Вівсяні пластівці варяться набагато швидше – від 5 до 20 хвилин (залежить від товщини пластівців). Пластівці швидкого приготування в пакетику – третій вид каші, який не потребує варіння. Її просто заливають окропом і через 5 хвилин вона готова.
Швидше за все, ви здогадалися, що вівсянка довгого варіння набагато корисніша за ту, що готується 10 хвилин. Зерна багаті мікро- і макроелементами, а також вітамінами А, В, Е. У свою чергу, геркулес більш насичений за складом, ніж пластівці швидкого приготування, які достатньо залити окропом і вони набрякнуть.
Якщо вибирати між цими різними продуктами, то краще віддавати перевагу вівсянці та геркулесу. Пластівці швидкого приготування, як правило, містять у складі підсилювачі смаку, багато цукру та ароматизаторів.
Залити кефіром вівсянку на ніч
Досить відомий рецепт – залити вівсянку йогуртом і залишити на ніч, щоб зранку отримати готову страву. Але дієтологи радять використовувати кефір. У ньому більше пробіотиків, ніж у йогурті, а вони сприяють насиченню за рахунок збільшення поглинання поживних речовин та стабілізації рівня цукру в крові.
Додати в кашу овочі
Урізноманітнити звичну вівсяну кашу допоможуть овочі та гриби. Крім нового смаку, такий спосіб приготування збільшить кількість клітковини в раціоні, а це, у свою чергу, подарує почуття ситості, розповідають експерти.
Запекти вівсянку
Доктор медичних наук Кріста Браун радить запекти вівсяні пластівці з яйцями. Страва буде наповнена поживними речовинами і добре втамує голод.
Додати корисні жири
Арахісова олія покращить смак звичної каші та стане джерелом корисних жирів. А вони допомагають знизити стрибок цукру в крові та довго підтримувати почуття ситості.
Використовувати спеції
Цукор, особливо коричневий, робить вівсянку смачнішою. Але якщо з ним переборщити, це призведе до збільшення калорійності. Експерти радять зменшувати кількість підсолоджувача та додавати у вівсяну кашу корицю, кайєнський перець та імбир.
Кожна жінка хоче залишатися привабливою та виглядати бездоганно. В цьому аспекті завжди у фокусі фігура.…
Коли про пальто говорять, що воно бюджетне, мають на увазі зовсім інше. Називаймо речі своїми…
Похід по магазинах – стрес у будь-якому віці. І коли ти зустрічаєш рубіж в 40…
Подивитися на жінок з інших країн завжди цікаво з метою обміну досвідом. Модні тенденції та…
Ти при надії? Вітаємо! Це один із найчутливіших і найнезвичайніших періодів у житті кожної жінки,…
В нашому кліматі без пуховика взимку просто не обійтись. Він і зігріє у морози, і…