...
ГоловнаЛайфстайлЩо можна мульчувати сосновою корою

Що можна мульчувати сосновою корою

Підпишіться на нас:

Мульчування – це важливий процес, який дозволяє забути про прополки та скоротити кількість поливів.

Існує багато різних матеріалів для мульчування. Одним із найпоширеніших вважається соснова кора.

Навіщо мульчувати квітник

Багато садівників мульчують квітник за допомогою кори. Ця процедура вважається важливою, оскільки можна отримати низку переваг.

  • У грунті зберігатиметься волога, тому вона менше пересихає.
  • Мульча перешкоджає зростанню бур’янів.
  • Кора поступово розкладається, тому в ґрунт проникатимуть корисні елементи.
  • Після мульчування квітники виглядають привабливо та доглянуто.

Це основні позитивні моменти мульчування квітника. Однак квітникарі повинні враховувати, що потрібно регулярно оновлювати шар мульчі, оскільки він втрачає свої позитивні якості.

Переваги мульчі із соснової кори

Мульча з соснової кори допоможе захистити грядки від різких перепадів температури. Це найкраще натуральне покриття на думку фахівців. Соснову кору дозволяється використовувати на грядках та у квітниках. Однак треба враховувати, що цей продукт підходить не для всіх городніх культур.

До основної переваги соснової кори відносять те, що матеріал повільно кришиться. Завдяки цьому вона дійсно вважається довговічною та надійною. У процесі її розпаду у ґрунт не проникають шкідливі елементи. Також до позитивних властивостей відносять стійкість до різних зовнішніх факторів.

Соснова кора забезпечує належний захист від пересихання. При цьому за її допомогою можна заблокувати активне зростання бур’янів. Вона має специфічний запах, який не подобається деяким шкідникам. Внаслідок цього соснова кора вважається відмінним фунгіцидом.

Як приготувати мульчу

Мульчування з цього матеріалу зазвичай проводять навесні чи восени. Деякі городники оновлюють шар мульчі двічі на рік. Якщо плануєте виконати мульчування навесні, то ґрунт попередньо потрібно удобрити.

Середня висота шару мульчі повинна становити щонайменше 5 сантиметрів. В іншому випадку матеріал не зможе забезпечити повноцінний захист.

Осіннє мульчування також вважається важливим, оскільки воно виконує 2 основні завдання:

  • У вересні грунт мульчують, щоб зберегти в ньому живильні компоненти.
  • У листопаді мульчування буде потрібне для захисту городніх культур від морозів.

У процесі виконання мульчування потрібно враховувати кілька важливих моментів. Огородники не рекомендують викладати соснову кору на занадто вологий ґрунт. Це викликає ризик того, що ґрунт буде уражений різними грибковими інфекціями.

Повне розкладання цього матеріалу зазвичай відбувається через 4 роки. Відповідно фахівці рекомендують оновлювати шар мульчі, щоб зберегти всі корисні властивості. Також слід враховувати, що заборонено використовувати свіжу кору для мульчі. Спочатку її висушують і лише після цього можна приступати до мульчування. Процес мульчування вважається досить простим, тому з ним можуть впоратися навіть новачки.

Стрічка новин:

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Який одяг з принтами в моді взимку 2024/2025

Зима 2025/2024 – час акцентних образів. У моді еклектика та сміливі поєднання. Одна з найважливіших деталей трендових аутфітів...

Шість ознак, що зимова куртка стала антитрендом

Зимова куртка не така проста як хоче здатися на перший погляд. Тепла, гарна, стильна та актуального фасону. Саме...

Парфумерія Extract: подарунок, який запам’ятається

Наближається святкова пора. І вибір подарунка — це не просто акт дарування речі. Це спосіб виразити свої почуття,...

Як виглядає стильний жакет зими-2025

Без стильного жакета не обходиться не один сезон. Модні Будинки активно додають цей елемент гардеробу і в осінньо-зимові...