...

Що корисніше: яєчний жовток проти білка

Підпишіться на нас:

При думці про смачний неспішний сніданок, багато хто з нас представляє апетитну яєчню або тости з авокадо і яйцем пашот. Про найкорисніший спосіб приготування яєць ми вже розповідали, тепер розберемося, яка їх частина корисніша для організму — білок чи жовток?

Склад та корисні властивості жовтка

Крім корисних жирних кислот, а також заліза, кальцію, цинку, тіаміну і білка (так, у жовтку він також міститься і, що цікаво, у набагато більшій кількості, ніж у білку), яєчний жовток містить лютеїн і зеаксатин – корисні антиоксиданти, що запобігають багатьом захворюванням зору – наприклад, катаракті. Крім того, саме в жовтку зосереджена основна (загалом, 100-процентна) кількість всіх вітамінів, що містяться в яйці, включаючи вітаміни групи A, В, D, E і К. До складу жовтка також входить фолієва кислота (вона ж вітамін В9) – найважливіша в організмі речовина, що бере участь у більшості біологічних процесах, включаючи формування та регенерацію клітин, роботу імунної та нервової системи.

Яєчний білок

Більшість дієт рекомендують включити до раціону саме яєчний білок, виключаючи з нього жовток. Можливо тому багато хто з нас помилково припускають, що білок корисніший. Яєчний білок хіба що менш калорійний, ніж жовток, оскільки приблизно на 80% складається з води. Але вітамінів у його складі також багато. Тому якщо ваша мета – скинути вагу, то варто віддати перевагу білку, на деякий час виключивши жовток. Якщо вас більше цікавить насичення організму поживними речовинами (що особливо актуально в холодну пору року) — не варто відмовляти собі в жовтку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я