...

10 установок, які варто залишити у старому році

Підпишіться на нас:

Ці паттерни тільки тягнуть вниз і заважають нам бути щасливими, тому саме час їх позбутися.

1. Нічого не вийде

Так прийнято думати кожному з нас, коли завдання здається занадто складним або невдачі навалюються на нас, як сніжний ком. Але якщо фокусуватися на таких думках постійно і сприймати їх всерйоз, можна зіпсувати собі настрій і більше того позбавити віри в себе та не даватимуть можливості рухатися далі.

2. Мені вже пізно

Займатися балетом, писати вірші, робити пірсинг, фарбувати волосся в рожевий, змінювати професію, переїжджати, подорожувати, вивчати іноземну мову, закохуватися — потрібне наголосити.

Ми постійно самі собі створюємо рамки і дивні настанови про те, що кожному віку відповідає певна поведінка і відступати від шаблону категорично забороняється. Нібито це безглуздо і несерйозно, якщо пенсіонерка одягне жовтий плащ і кататиметься на самокаті або вирішить раптом піти вчитися в музичну школу.

Тільки це не більше, ніж безглузді стереотипи. Ви в будь-якому віці можете робити все, що вам заманеться, якщо дозволяє здоров’я. І не озиратися на інших. Так, почавши займатися балетом в 45, ви не станете професійною танцівницею, зате підтягнетесь, розвинете гнучкість і почуття ритму і просто отримаєте задоволення.

3. Мені не дано

Танцювати, малювати, вивчити математику, робити кар’єру. Ця думка виникає з уявлення про те, що для будь-якого заняття обов’язково потрібен талант, а без нього нічого не вдасться. І ось людині навіяли колись, що вона не має здібностей до мов або програмування, — і вона продовжує твердити це собі, обмежуючи свої перспективи.

Талант, звісно, ​​штука корисна. Але випадків, коли людина до якоїсь справи не має ні грама здібностей, майже не буває. А отже, не варто налаштовувати себе на провал: дисципліна, перемегає талант.

4. Я невдаха

У суспільстві сформувався певний портрет успішної людини. Він добре заробляє, має шикарний будинок і машину, ефектно виглядає, популярний у протилежної статі. До того, хто не вписується в ці стандарти, можуть ставитися зневажливо. І сама людина теж починає думати, що з нею щось не так, називати себе невдахою.

Тільки ось успіх – поняття відносне, і для кожного він свій. І образливі думки в жодному разі не допоможуть досягти мети, а лише демотивують.

5. Мені до них далеко

Мало хто може похвалитися, що в дитинстві йому не ставили в приклад старанних і слухняних відмінників або «дітей маминої подруги», які виховані, грають на скрипці і перемагають на олімпіадах. Ми звикаємо порівнювати себе з іншими, шукати в собі недоліки і займатися самоїдством.

Але в цьому рівнянні забагато змінних. Щоб провести коректне порівняння, доведеться враховувати генетику, стан здоров’я, вроджені особливості характеру, походження, матеріальне становище сім’ї, зв’язки, удачливість та багато інших факторів. Тож зіставляти себе потрібно з самим собою — наприклад, із таким, яким ви були рік тому.

6. Потрібно робити все ідеально або не братися взагалі

Ця класична заповідь перфекціоніста змушує людину переживати і заважає їй братися за цікаві завдання та проекти.

Проблема в тому, що ідеал недосяжний і, щоб оримати ідеальний результат, спочатку треба прийти хоч до якогось. Так що варто нагадати собі: простіше довести до ладу поганеньку роботу, ніж з нуля створити шедевр.

7. За все потрібно платити

Інші варіанти: «Нічого не дається просто так», «Життя складається з чорних і білих смуг, і за білою завжди слідує чорна». Такі думки заважають насолоджуватися світлими, радісними моментами, привчають жити у тривожному очікуванні чогось неприємного. Вони навіть можуть бути симптомом херофобії.

Херофобія — страх щастя, коли людина відчуває ірраціональне огиду до щастя. Деякі медичні експерти відносять херофобію до тривожних розладів.

Хороші або погані події, що відбуваються з нами, є прямим результатом наших дій, або наслідком випадкового збігу обставин. Тут немає жодної закономірності, і чекати «розплати» за удачу та щастя не потрібно. Найчастіше такі установки йдуть з дитинства, від батьків, і якщо впоратися з ними самостійно не виходить, потрібно звернутися до психотерапевта.

8. У всьому винні батьки

Як варіант – уряд. Або погана генетика. Або діти, сусіди, огидні дороги, злий начальник, бридкий клімат. На них дуже зручно звалити відповідальність за свої невдачі, а самому залишитися непогрішною жертвою.

І хоча токсичні батьки чи неадекватні чиновники справді здатні ґрунтовно зіпсувати нам життя, скарги та звинувачення не допомагають зробити ситуацію кращою. Варто вчитися мислити проактивно. Тобто визнати, що проблема є, і подумати, як вчинити, щоб зробити своє життя комфортнішим.

9. Нехай якось саме

Буду ігонорувати проблему і вдавати, що її не існує, і, можливо, все вирішиться сама собою. Але проблеми нікуди не діваються: хворий зуб сам себе не вилікує, кран не перестане протікати, а банк не прощає кредиту.

Спроби сховати голову в пісок можуть лише погіршити ситуацію.

10. Почну з завтра, з понеділка або з нового року

Ідеальний момент для того, щоб почати працювати над собою або робити те, що ви мрієте – вже сьогодні. І за бажанням вибрати підходящий час — понеділок, молодий місяць, або коли буде менше роботи чи діти виростуть — часто ховається страх невдачі.

Один із найкращих способів подолати таку установку — почати діяти в тому місці і часі, де ви зараз перебуваєте.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

Чому всихають смородинові кущі з плодами: основні причини

Часто влітку всихають смородинові кущі прямо з ягодами, у...

Фарширований овочами й запечений у духовці короп – ідеальна вечеря

Приготуйте за нашим рецептом фаршированого овочами й запеченого в...

Цвітна капуста виросте, як на картинці: секрети догляду

Щоб виростити гарну цвітну капусту із суцвіттями, як на...

Як приготувати смачний десерт з білків, горіхів та фініків без додавання борошна

Якщо ви ще не випікали цього смачного десерту без...

Названо кімнатні рослини, які небезпечні для домашніх улюбленців

Власникам чотирилапих улюбленців треба знати, що деякі кімнатні рослини...

Що потрібно додати до цукерок з нуту, щоб їх просили навіть діти

Про нут кажуть, що він дещо специфічний. З нього...