Елітний марафонець Еліуд Кіпчоге, посміхається під час бігу. Навіть можна подумати, що настільки він самовдоволений — просто насолоджується своєю перевагою. Насправді це науково обґрунтована стратегія, що допомагає йому розслаблятися та зберігати позитивний настрій під час найтяжчого забігу.
Дослідники з Університету штату Джорджія виявили, що додавання пауз сміху до тренувальної програми значно підвищує аеробну витривалість. Досліджувана група тиждень проводила 45-хвилинні тренування, які включали регулярні «сміхові» інтервали. Сміх і хихикання не тільки розслабляли м’язи, допомагаючи їм відновитися після попередніх навантажень і “готували” їх до наступних, а й покращували циркуляцію крові.
У дослідженні Оксфордського університету також виявили, що сміх підвищує больовий поріг (в середньому на 10 відсотків). Механізм, на думку авторів, такий: коли ми веселимося, активізується ендорфінова система, яка відіграє важливу роль у знеболюванні. Отже, 15 хвилин сміху значно підвищують больовий поріг людини.
Ми, звичайно, не пропонуємо лоскотати партнера, коли ви його страхуєте під час виконання деяких вправ, але все ж таки спробуйте якось увімкнути на пробіжці веселий подкаст або виступ сатирика замість звичайного плейлиста. Можливо, сміх — не найкращі ліки, але як засіб підвищення працездатності він точно спрацьовує.
Абсолютна автономність від центральної енергосистеми, контроль власного виробництва енергії та її розходу — все стало…
Марк Цукерберг хоче бути ближче до політики у сфері технологічного лідерства. Це стало причиною, чому…
Молодий зелений горошок такий смачний, що виникає бажання засіяти ним не одну грядку. Не пропустіть…
Зовсім скоро з'являться слимаки, а це означає, що треба готуватися до активної боротьби. Можна було…
Приємно придбати нове плаття. Тільки за умови, що воно стильне, актуальне та робить вас гарнішою.…
Найхітовішою спідницею минулого теплого сезону була спідниця міні-балон. Однак до в 2025-му модні правила змінилися.…