Холодна пора року – час зміцнювати імунітет. Про те, які продукти містять корисні для здоров’я вітаміни, розповість лікар-дієтолог Марина Макіша.
Незважаючи на постійну віру в те, що високі дози вітаміну С вилікують застуду – сучасні дослідження розвіяли цю ідею і показали незначний ефект вітаміну С як паліативний засіб, що полегшує симптоми застуди.
Що ще гірше, протягом декількох років вважалося, що антиоксидантні властивості вітаміну С, вітаміну Е та бета-каротину роблять їх протираковими засобами. Пізніше була проведена серія клінічних випробувань, і виявилося, що вони або не діють, або можуть підвищити захворюваність на певні види раку.
Організм – унікальна біологічна система, у ньому всі процеси взаємопов’язані. При прийомі вітамінів або вітамінних комплексів важливо дотримуватися балансу і приймати їх тільки відповідно до індивідуальних потреб, про це вам підкажуть результати аналізів. Оскільки недолік чи надлишок будь-якого вітаміну може призвести до серйозного розладу в системі.
Дослідження вітаміну Е та бета-каротину показало, що їх тривале призначення у фізіологічній дозі не впливає на частоту виникнення онкологічних та серцево-судинних захворювань. Однак надмірне споживання бета-каротину розглядається як фактор, що підвищує ризик раку легень у курців. Аналогічні результати були отримані при поєднанні бета-каротину з вітаміном А. На жаль, пізніші дослідження не дають кращої картини: безконтрольне використання синтетичних вітамінів та мінеральних добавок збільшує ризик серйозних захворювань, особливо у жінок похилого віку.
Ретинол або власне вітамін А. Його організм може синтезувати з бета-каротину. Ми також отримуємо його у чистому вигляді з тваринних продуктів, а також із полівітамінних препаратів. Вітамін А регулює багато процесів у нашому організмі. Він необхідний для диференціації клітин, для зростання та розвитку організму, для зору та імунітету. Здійснюючи ці функції, вітамін А часто веде себе як гормон: регулює активність генів і цим дає сильний вплив на процеси метаболізму.
І саме у такій формі, у вигляді ретинолу, вітамін А може бути токсичним. Гіпервітаміноз може виявлятися сухістю шкірних покривів, випаданням волосся, погіршенням зору, пігментацією шкіри .
Цей вітамін синтезується в шкірі під впливом ультрафіолетових променів, може бути присутнім у деяких продуктах харчування або додаватися до них. Лікарі рекомендують переважно отримувати вітамін D з харчових продуктів і у вигляді добавок. А ось рекомендації багато засмагати лікарі зазвичай не дають – побоюються раку шкіри або передчасного її старіння.
Низький рівень вітаміну D знижує рівень кальцію в організмі, що призводить до зниження щільності кісток. Низький рівень вітаміну D у дітей може бути пов’язаний із ризиком розвитку алергічних захворювань. Дефіцит пов’язаний із підвищеним ризиком передчасних пологів у вагітної, проте його надлишок пов’язаний із ризиками для здоров’я плода.
Прийом будь-яких препаратів вагітними має відбуватися за призначенням та під контролем лікаря.
Людям із вираженим дефіцитом вітаміну D необхідно звернутися до фахівця, який призначить курс лікування. І слід пам’ятати, що, крім вітамінів, підтримувати хороше самопочуття нам допомагають здоровий спосіб життя, регулярна фізична активність на свіжому повітрі, контроль ваги і середземноморський тип харчування.
Він включає жирну рибу, таку як:
Найкраще джерело корисних речовин для організму – різноманітне збалансоване харчування .
Востаннє спідниці довжиною до коліна були популярні наприкінці 1990-х та на початку нульових. І відповідь на…
Один з головних трендів, який викликає безліч хейту та суперечок. Проте треба заспокоїтися. Не все…
Не те щоб це величезний новий тренд, ні, мунбути оселилися в наших гардеробах досить давно.…
Нові колекції стильного одягу потребують нових підходів до вибору аксесуарів та прикрас. На наступний 2025…
Одяг може допомогти візуально виглядати стрункіше, а може зробити і зовсім навпаки, надавши фігурі непотрібних…
До вибору штанів на холодний сезон важливо підійти відповідально. Адже важливо, щоб вони не тільки…