Якщо ви придбали саджанець лохини, зафіксуйте ключові правила посадки та догляду за неї, щоб вона прижилася до землі та родила рясно в сезон.
Подробиці
Запам’ятайте найголовніше, що лохина росте лише в кислому ґрунті з показником кислотності від 3,5 до 5,5. Для розуміння, кислотність чорноземів — 7–8. Відповідно у нашому родючому чорноземі лохина або загине, або ростиме дуже погано.
По цій же причині її ні в якому разі не можна «годувати» перегноєм, курячим послідом чи золою., оскільки вони мають лужну реакцію і після їх внесення рівень кислотності зросте.
Для того, щоб отримати кислий ґрунт, необхідно зробити просту, однак важливу операцію. Оптимально — придбати спеціальний кислий торф, проте це досить дорого. Тому пропонуємо рецепт бюджетного і перевіреного на практиці «коктейлю».
Копаєте яму 70 на 70 і глибиною в 40 сантиметрів. На дно сиплете 100 грамів гранульованої сірки.
Виймаєте чорнозем і використовуєте його для інших потреб.
У яму засипаєте в рівних пропорціях звичайний пісок, хвойний опад та кору чи тирсу хвойних порід. Усе це ретельно перемішуєте, щедро заливаєте водою, притрамбовуєте і в цей субстрат садите лохину. На одну лунку у вас піде до 200 літрів такого ґрунту. Саме у такому ґрунті лохині буде комфортно плодити.