Лайфстайл

Обираємо найкращий тип сидератів для городу: пшениця, фацелія, гірчиця

Осінь — сезон для посіву сидератів. Врожай зібрано, все потрібне від ґрунту було отримано. Отже, прийшов час відновити його родючі властивості за допомогою сидератів. Їх висаджують кожен рік на ділянки, де росли однорічні культури. Сидерати здатні розвивати надземну зелену частину та кореневу систему. Коли рослини наберуть основну масу, тоді їх закопують у ґрунт. Це збагачує його азотом, дезінфікує від грибків та призупиняє розвиток бактеріальної мікрофлори.

Які бувають типи сидератів

Кожен різновид сидератів має цільове призначення для ґрунтів. Універсальних варіантів не існує, тому для кожного окремого випадку треба підбирати потрібні різновиди культур. Існують такі різновиди:

  • Бобові. Генерують у ґрунті рекордну кількість азоту. Для ділянок, де росли овочеві культури, вони підходять найкраще. В цій категорії сидератів: горох, сочевиця, конюшина, люцерна, квасоля, люпин, соя.
  • Хрестоцвітні. Такі рослини захищають від мінералізації та вивітрювання ґрунту, знижують вимивання поживних речовин. В цій групі: редька, гірчиці, свірипа, ярий ріпак.
  • Злакові. Добре витримують підвищену кислотність грунту. Пригнічують ріст бур’яну та розпушують ґрунт. До цієї групи належать такі культури: жито, пшениця, ячмінь, сорго.
  • Гідрофіли. Захищає від нематод, рихлить ґрунт, знижує кислотність, приманює пчіл, попереджає кореневу гниль, прискорює зав’язування плодів. До цієї групи належить фацелія.

Що висадити із сидератів

Обирайте сидерати залежно від культур, які росли на ділянці та які плануєте на наступний сезон. Якщо ви плануєте вирощувати картоплю, перці, баклажани, помідори, тоді варто висіяти гірчицю.

Один з найкращих сидератів — фацелія. Її висівають в кінці жовтня на овочевих грядках. Нематоди, тля, гусениці бояться цієї рослини. Фацелія підходить для гуміфікації. Вона допомагає потенційно збільшити врожай, навіть там, де його важко очікувати.

Вирощування сидератів на городі — найкращий спосіб збагатити ґрунт корисними речовинами та підготувати його до наступного сезону. Це підвищить його здатність збільшувати врожай городніх культур.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Як приготувати «смаколик» проти мурах на городі та в саду

Позбутися мурах буває не легко, а жити з ними на одній території також не виникає…

4 години тому

Модна заміна трендів 2024 року на актуальні в 2025 році

Мода швидкоплинна та змінюється зі швидкістю світла. Але так навіть цікавіше, немає відчуття, що все…

5 години тому

Найкращі поєднання кольорів на квітень-травень 2025 року

Вміння поєднувати кольори приходить з досвідом. Не бійтеся експериментувати, адже мода — це гра в…

7 години тому

Обираємо стильну оправу для окулярів: тренди сезону літо-2025

Окуляри — аксесуар, який одним рухом перетворює образ на стильний та вишуканий. Навіть скромний образ…

8 години тому

Дві прикраси, які стали трендом в сезоні весна-літо 2025

В скриньці з прикрасами потрібно зробити поповнення. В трендах ювелірних виробів та біжутерії є нові…

9 години тому

Три способи, як гречку зробити ароматною та смачною

Серед круп гречка є однією з найпопулярніших. Нею намагаються годувати і дітей, адже вона корисна.…

10 години тому