Лайфстайл

Обираємо найкращий тип сидератів для городу: пшениця, фацелія, гірчиця

Осінь — сезон для посіву сидератів. Врожай зібрано, все потрібне від ґрунту було отримано. Отже, прийшов час відновити його родючі властивості за допомогою сидератів. Їх висаджують кожен рік на ділянки, де росли однорічні культури. Сидерати здатні розвивати надземну зелену частину та кореневу систему. Коли рослини наберуть основну масу, тоді їх закопують у ґрунт. Це збагачує його азотом, дезінфікує від грибків та призупиняє розвиток бактеріальної мікрофлори.

Які бувають типи сидератів

Кожен різновид сидератів має цільове призначення для ґрунтів. Універсальних варіантів не існує, тому для кожного окремого випадку треба підбирати потрібні різновиди культур. Існують такі різновиди:

  • Бобові. Генерують у ґрунті рекордну кількість азоту. Для ділянок, де росли овочеві культури, вони підходять найкраще. В цій категорії сидератів: горох, сочевиця, конюшина, люцерна, квасоля, люпин, соя.
  • Хрестоцвітні. Такі рослини захищають від мінералізації та вивітрювання ґрунту, знижують вимивання поживних речовин. В цій групі: редька, гірчиці, свірипа, ярий ріпак.
  • Злакові. Добре витримують підвищену кислотність грунту. Пригнічують ріст бур’яну та розпушують ґрунт. До цієї групи належать такі культури: жито, пшениця, ячмінь, сорго.
  • Гідрофіли. Захищає від нематод, рихлить ґрунт, знижує кислотність, приманює пчіл, попереджає кореневу гниль, прискорює зав’язування плодів. До цієї групи належить фацелія.

Що висадити із сидератів

Обирайте сидерати залежно від культур, які росли на ділянці та які плануєте на наступний сезон. Якщо ви плануєте вирощувати картоплю, перці, баклажани, помідори, тоді варто висіяти гірчицю.

Один з найкращих сидератів — фацелія. Її висівають в кінці жовтня на овочевих грядках. Нематоди, тля, гусениці бояться цієї рослини. Фацелія підходить для гуміфікації. Вона допомагає потенційно збільшити врожай, навіть там, де його важко очікувати.

Вирощування сидератів на городі — найкращий спосіб збагатити ґрунт корисними речовинами та підготувати його до наступного сезону. Це підвищить його здатність збільшувати врожай городніх культур.

Пугачова Людмила

Закінчила Українську академію друкарства по спеціальності «Видавнича справа та редагування». Диплом редакторки переміг диплом економістки, відкривши в душі любов до текстів, а не до розрахунків та формул. Редактор рубрик lifestyle, кулінарія і поради.

Останні новиники

Чому варто спати на лівому боці, щоб поліпшити здоров’я: 5 причин

Чи замислювались ви колись, на якому саме боці вирушати в обійми Морфея? Ні? А ось…

22 години тому

Коли краще їсти, до чи після тренування: вчені знайшли відповідь

Питання про те, коли все ж таки треба їсти — до тренування чи після нього,…

23 години тому

Румяний омбре-манікюр: тренд, який буде хітом восени та взимку

Такий варіант дизайну нігтів, напевно, порадує любительок мінімалізму. А ще він чудово виглядає і на…

2 дні тому

3 найкращі гарніри для жінок 45+: прискорять метаболізм і продовжать молодість

Вуглеводи - це невід'ємна частина здорового раціону харчування незалежно від віку. Але якщо в молоді…

2 дні тому

Як уникнути набряків: причини їх появи та найкращі методи боротьби

Набряки не найгірше, що може бути, тим паче, якщо ти знаєш, від чого саме вони…

3 дні тому

Як підняти лібідо восени: мало хто знає про властивість цього овочу

Цей овоч завжди є на поличках магазину, коштує копійки, але користь має неймовірну. Він корисний…

4 дні тому