Чим більше троянд росте на клумбі, тим вона гарніша та привабливіша. Особливо вона притягує зацікавені погляди, коли росте декілька різнокольорових сортів. Це справжня садова феєрія. На жаль, як і всі рослини, троянди здатні до різноманітних хвороб. Прикро бачити, коли бутони стають коричневими, а згодом починають чорніти. Вони розпускаються потім, але справжній та чистий колір пелюстки втрачають.
Через що відбуваються зміни
Зміна кольору може відбутись не лише через хвороби. Важливу роль відіграють умови, в яких ростуть троянди. Один із факторів — волога. Ще один розповсюджений фактор впливу — занадто густа посадка троянд. Це призводить до того, що виникає недостатня кількість повітря та світла. Бутони в даному випадку також змінюють свій колір. Це свідчить про те, що догляд за трояндовим садом має бути комплексний.
Чи можна зарадити ситуації
Звичайно, можна. В першу чергу треба приділити увагу ґрунту. Його потрібно зробити рихлим. Якщо ви бачите, що йому цього не вистачає, проводьте повторну маніпуляцію. Не зайвим буде зробити мульчування та провести обробку від інфекцій та шкідників. Трояндам рекомендується підвищувати імунітет, щоб вони були витриваліші до негативного впливу. Проводьте полив із додаванням калію, який можна використовувати як в сухому, так і в рідкому вигляді.
Насправді, чорні бутони не є занадто страшним явищем. З ним можна вести боротьбу та виграти в ній. Все залежить тільки від вашої уваги та зусиль.