Волоські горіхи – скарбниця вітамінів і мікроелементів. Вони дуже корисні для нашого організму, особливо для роботи мозку. Адже не даремно ядра волоських горіхів чимось нагадують людський мозок.
Фахівці рекомендують з’їдати по 30 г щодня для покращення пам’яті. А також горіхи корисні людям з анемією, за рахунок високого вмісту заліза в їхньому складі, можна вирішити проблеми зі зниженим гемоглобіном.
Щоб уберегти волоські горіхи від нападок різних комах, зокрема горіхової молі, потрібно знати, як правильно їх зберігати. Дотримуючись кількох простих правил, можна продовжити термін життя горіхів до 2 років.
Якщо у вас очищені ядра, і ви хочете зберегти їх на тривалий час, для початку потрібно їх прожарити в духовці. Для цього горішки потрібно висипати на лист, застелений пергаментом і відправити в духовку на 20-30 хвилин при температурі 80-90 градусів.
Орієнтуйтеся по своїй духовці. Горішки не повинні підгоріти.
Після повного остигання горішків, пересипте їх у тканинний мішечок або скляну ємність із щільною кришкою. У такому вигляді їм не страшна ні моль, ні якась інша живність.
Зберігати горіхи бажано в темному місці, при температурі від 5 до 15 градусів, вони здатні зберегтися до 6 місяців, а якщо зберігати їх при кімнатній температурі, то термін скорочується до 1 місяця.
Горіхи в шкаралупі зберігаються довше, близько 2-х років. Саме тому краще купувати начищені горішки.
Їх також можна прожарити в духовці за температури 50 градусів, а ось зберігати в темному місці зовсім не обов’язково, оскільки шкаралупа захищає ядра від сонячного світла. Однак, не забувайте дотримуватись температурного режиму. Оптимально до +15 градусів.
Знаючи ці правила, ви надовго збережете волоські горіхи у себе вдома, і будете ласувати цим корисним продуктом тривалий час.