Дачники знають про користь попелу для ґрунту та врожаю плодоовочевих культур. Багато хто навіть знає, що не всякий попіл корисний як добриво.
Зокрема, ніхто не стане робити підживлення з попелу, в якому згоріли залишки будівельних матеріалів чи іншої хімічної промисловості.
А ось як бути з попелом з мангалу, знають далеко не всі.
Вже пройшли ті часи, коли будинки та дачі опалювалися переважно за рахунок печей. Зараз це радше дорога та незручна екзотика, тому й попіл у дефіциті.
Попіл з мангалу: чому ні
Шашлик та інші кулінарні страви на вугіллі зараз готують частіше, ніж топлять піч. Потім резонно постає питання: що робити із попелом?
Навіть якщо в мангалі зотліло вугілля, придбане на заправці або в магазині, це не означає, що вони завдадуть шкоди ґрунту.
Ніякої хімії в собі вони не містять і є точно таким же попелом, який вийшов би, якби в мангалі згоріли звичайні дрова.
Але є один момент, який справді робить попіл з мангалу неефективним.
Причина у невисокій температурі тління вугілля. Експерти заявляють, що в таких умовах утворюється менша кількість корисних речовин або вони не набувають форми, в якій рослини їх могли б легко засвоїти.
Вердикт
Вносити попіл з мангалу на город чи ні – не така вже й проблема. Шкоди залишки вугілля точно не завдадуть.
Але розраховувати на те, що у вас вийшло добриво, багате фосфором, кальцієм, калієм та іншими елементами, також не варто.