Приносячи додому кімнатну рослину з магазину, ми сподіваємося на таке ж пишне та рясне цвітіння та неперевершений зовнішній вигляд. Але не завжди все йде так, як хочеться! Найчастіше перші кілька днів (10-14) квітка поводиться вдома цілком нормально, а потім починається! Жовтіє листя, опадають бутони, оголюється стовбур, і, зрештою, рослина вмирає! І гроші, часом не маленькі, на вітер.
Розберемося в причинах та можливих способах їх усунення.
Перегодовування добривами
В оранжереях вирощують рослини, використовуючи стимулятори росту або цвітіння. Тут принцип такий: квітка потрапляючи додому вже не отримує тих мікроелементів, що підтримують його, в гігантській кількості і починає вередувати. Якимось рослинам вдається пережити цю кризу, якимось – ні.
Особливо до цьому схильні гортензії, троянди, азалії.
Зміна навколишніх умов
Нерідко проблеми з вже домашньою квіткою виникають через зміну мікроклімату навколо рослини. Уявіть собі, у минулому місці проживання навколо квітки підтримувалася певна вологість, температура та рівень освітлення.
На жаль, у кімнатних умовах не завжди вдається відповідати вимогам рослини.
Пересадка
Багато квітникарів, начитавшись в інтернеті, що квітку потрібно відразу пересадити після того, як вона з’явилася вдома, неодмінно дотримуються цієї поради. Але, це неоднозначне рішення.
- По-перше, рослина потребує термінової пересадки, якщо у неї, наприклад, комахи шкідники в ґрунті або є проблеми з кореневою системою (гниль).
- По-друге, спочатку здоровим рослинам не варто змінювати ґрунт без причини. Дайте їм звикнути до нових умов проживання тижня 2-3. Це стрес для рослини. Ми посилюємо ситуацію пересадкою і отримуємо «подвійний стрес».
Краще допоможіть адаптуватися до нових умов та побризкайте препаратом під назвою Епін.
Невідповідний догляд
Часом власник своїми ж руками губить квітку, сподіваючись на поради в інтернеті або сусідка сказала, що в неї така ж квітка і вона доглядала (або не доглядала взагалі!) за нею певним чином.
До кожної домашньої рослини потрібен свій певний підхід: інтенсивність сонячного світла, полив, якість ґрунту та інше. Не факт, що той самий догляд підійде двом однаковим рослинам, навіть якщо вони стоять поруч.
Найкраще, все ж таки, по можливості, купувати квіти не в магазині, а з рук, бо вони вже будуть адаптовані до домашніх умов!