Не лише очі, а й обличчя в цілому — дзеркало душі. Не дарма фізіогномісти по зморшках можуть багато сказати про людину. Так наприклад:
- зморшки у куточках очей та рота свідчать про високу емоційність людини. Якщо вони спрямовані вгору, людина оптиміст, якщо вниз може впадати в меланхолію;
- носогубні зморшки – ознака прагматичних людей;
- поперечні зморшки на лобі, належать людям, які багато думають.
На жаль, подібний відбиток інтелекту жінки нерідко сприймають як ваду і активно з ним борються різними способами: поинаючи з масок і масажів закінчуючи інвазивними процедурами.
Але м’язова структура голови єдина, тому, робити масаж обличчя, щоб усунути і попередити зморшки замало, треба ще масажувати волосисту частину голови та слідкувати за поставою в цілому. Так ви розслаблюєте, тонізуєте і буквально піднімаєте тканини обличчя.
Масаж волосистої частини голови
М’язова структура голови єдина, тому, масажуючи волосисту частину голови, ви розслаблюєте, тонізуєте і буквально піднімаєте тканини обличчя. Акуратно захопіть пальцями волосся у чола і, роблячи кругові рухи, відтягніть їх назад до потилиці. Боляче не повинно бути, відчуття буде приємним і розслаблюючим. Перехопіть наступні пасма та повторіть кругові рухи. Рухайтеся від лоба до потилиці, надаючи рухливості та тонусу м’язам голови.
Масаж комірцевої зони
Це – не тільки приємна, але й необхідна естетична процедура, яка забезпечує якісний обмін речовин усієї області голови. Своїми руками її зробити неможливо, благо, для цього придумано безліч масажерів (як варіант – масажне крісло або дбайливі руки близьких).
Робіть міофункціональні вправи
Такі вправи відновлюють природний тонус м’язів обличчя – дають приголомшливий ефект, що омолоджує, але освоїти їх можна тільки під контролем лікаря.