Якщо восени прийти на ринок і почати без досвіду просити саме озимий часник, то є ймовірність, що вам “всунуть” ярий. Недобросовісні продавці хочуть заробити, а вам треба придбати саме зубчики ярого часнику на осінню посадку. Відрізнити ярий від озимого не складно, але треба знати базові ознаки.
Подробиці
Найпростіше відрізнити ярий часник від озимого по голівці. Озимий часник має великі зубчики, як правило, парну кількість: 6, 8, 10 тощо. Вони розташовані по колу, а у центрі є так звана “стрілка”.
Натомість ярий часник має зубки дрібніші, їх досить багато. Вони розташовані спірально за зменшенням: зовні — більші, а всередині — більш дрібні. “Стрілки”-палочки немає у ярого часнику.
Але якщо вам все ж “втюхали” ярий часник замість озимого, то марна справа зберігати до весни. Городники з досвідом знають: зберігати його досить важко, оскільки голівки і сохнуть, і гниють. Не тягніть до весни, а садіть наприкінці вересня. Так, ярий часник менш стійкий до зими, а в сувору, люту зиму може вимерзнути. Але зверніть увагу, що останні роки в Україні зими досить теплі.
Крім того, цю проблему легко вирішити: наприкінці листопада замульчуйте грядку з часником перегноєм або компостом шаром 3 см. А потім ще й опалим листям на 5 см, проте навесні потрібно обов’язково прибрати, аби потім легко було доглядати часникові грядки, сапати і боротися з бур’янами.