Спровокувати відсутність зав’язей у білокачанної капусти можуть кілька факторів – погодні умови, недостатній полив чи помилки у догляді. Зазвичай головки капусти зав’язуються в середині літа, але якщо цього не відбувається, потрібно зрозуміти, що ж стало причиною.
Нестача світла
Капуста потребує великої кількості світла, при частковому затемненні вона може не зав’язати качанів. Тому важливо, щоб посадки були освітлені протягом дня. Необхідно садити капусту подалі від високорослих сусідів, щоби навіть розріджена тінь від них не потрапляла на неї.
Мало води
Всі види капусти потребують великої кількості води. Посадки поливають раз на два-три дні, вода в ґрунт повинна надходити на глибину 30-40 см. Однієї рослини необхідно близько п’яти літрів води.
Помилки у підживленні
Деякі садівники прагнуть якнайчастіше підгодовувати капусту, щоб та була соковитою та великою. Однак нерідко це призводить до зворотного ефекту. Якщо перегодувати капусту чи навпаки, удобрювати її недостатньо, то в неї можуть не зав’язатися головки. Овочу потрібно чотири підживлення за сезон.
Непідходящий для капусти ґрунт
Капуста дуже чутлива до кислотності ґрунту і добре розвивається лише на нейтральному. Якщо кислотність ґрунту підвищена, грядку потрібно розкисляти шляхом внесення доломітового борошна або попелу.
Невідповідна температура
Спекотна погода погано впливає на формування капустяних головок. При високій температурі уповільнюється утворення зовнішніх листків. Щоб допомогти капусті, варто влаштовувати дощування у спеку. Таким чином можна буде зволожити ґрунт та повітря над ним. Оптимальні показники для розвитку капусти – близько +17…+20°С.
Важливо обробляти капусту від шкідників. Її постійно атакують гусениці, білокрилка та слимаки. Вони можуть завдати серйозної шкоди. Городникам радять не забувати про профілактичні заходи для багатого врожаю капусти.