Чи можна щось зробити, якщо замість ніжних смачних томатів з рівномірним забарвленням виросли бліді, тверді та несмачні плоди. З цією проблемою стикається багато городників, але в чому причина і чи можна уникнути такого явища, знають далеко не всі.
Характерна риса сорту
За призначенням сорту томати поділяються на три категорії.
- Салатні. Смачні, м’які, із тонкою шкіркою. Вони ідеальні для споживання відразу, з них виходять смачні соуси, сік, томатна паста.
- Підвищеної лежкості. Це так звані зимові сорти, які дозрівають дуже повільно, мають щільну м’якоть із жорсткою, іноді навіть волокнистою серцевиною. Якщо такий помідор розрізати, всередині він буде блідо-рожевим, а то й зовсім білим. Саме такі помідори найчастіше можна купити в магазині, тому що вони добре зберігаються і не ушкоджуються під час транспортування. Плюс подібних сортів у тому, що вони можуть долежати до середини зими.
- Для консервації. Такі помідори мають грубу шкірку, щільну, навіть тверду м’якоть. Вони зберігають форму при термічній обробці.
Проведіть ревізію сортів, з’ясуйте, які риси характерні для кожного сорту та використовуйте їх за призначенням. А наступного року просто посадіть більше салатних сортів.
Зовнішні чинники
Блідість, жорсткість і несмачна м’якоть може бути результатом невідповідних умов розвитку куща.
Негативно позначається на дозрівання плодів:
- Нестача калію та кальцію.
- Надлишок азоту, особливо у другій половині літа.
- Засуха.
- Сильний стрес (підрив кореневої системи, кардинальне обрізання листя, спека, холод).
- Надлишок вологи.
- Температура вище 30 °.
- Яскраве сонце в середині та наприкінці літа.
- Зниження температури до 15° та нижче.
Всі перелічені вище фактори говорять про те, що правильний догляд за рослинами виключить ризик появи блідих несмачних плодів. Потрібно підгодовувати рослини вчасно, забезпечити їм регулярний полив, затіняти від занадто агресивного сонця, білити або накривати теплицю, що затіняє сіткою, виключити азотні підживлення в другій половині літа.
Незважаючи на те, що якість урожаю практично повністю залежить від господаря, є фактор, де безсилі навіть найдбайливіші дачники. Це стовбур – вірусне захворювання, яке робить плоди блідими, жорсткими та несмачними. На жаль, вилікувати стовбур неможливо. Заражені рослини необхідно знищити.