Коли йдеться про боротьбу за врожай, варто використовувати всі засоби. При цьому слід підбирати препарати, які безпечні, прості у застосуванні та недорогі. Тому багато дачників застосовують зеленку на ділянці, щоб підтримувати здоров’я культур.
Подробиці
Що потрібно знати про зеленку
Діамантовий зелений (зеленка – народна назва) – це потужний антисептик, який донедавна активно використовувався для лікування ран, саден та різних шкірних захворювань.
Застосовують зеленку здебільшого у медицині. Але ж дія патогенів не обмежується лише людським організмом. Тому зеленку можна використовувати для боротьби з різними грибковими захворюваннями на присадибній ділянці.
1.Прикоренева гниль огірків
Прикоренева гниль огірків вважається одним із найнебезпечніших захворювань. Проблема в тому, що недуга тривалий час спить, а проявляється, коли виникає холодна дощова погода або сильна спека. У разі кореневої гнилі слід діяти негайно, але тут важливо дивитися комплексно.
Наприклад, якщо ця хворобаа раніше виявлялася на ділянці, є сенс виконувати профілактичну обробку. Щоб захистити овоч від цього захворювання, у несприятливих умовах слід змащувати основу огіркового стебла на висоту до 10 сантиметрів.
Процедуру слід виконувати щотижня. Зеленка розводиться з водою у співвідношенні 1 до 2.
2.Борошниста роса
Це небезпечне захворювання, яке найчастіше проявляється у:
- огірків;
- кабачків;
- патисонів;
- гарбузів.
Для приготування розчину потрібно змішати:
- 8 літрів води;
- 2 літри молочної сироватки;
- 5мл зеленки.
Обробку слід виконувати кожні 5 днів. Важливо досягти повного зникнення ознак захворювання. Цей розчин також можна застосовувати на смородині, малині та аґрусі.
Слід зазначити, що цей спосіб підійде лише в тому випадку, якщо хвороба знаходиться на ранній стадії розвитку. Якщо хвороба постійно прогресує, від народних методів слід відмовитися, оскільки можна втратити значну частину врожаю.
3.Заміна садового вару
При обрізанні дерев або чагарників існує можливість інфікування через свіжі зрізи. Як правило, багато дачників ігнорують цю проблему, вважаючи її незначною, але це є ключовою помилкою.
Є простий спосіб: потрібно обробити рану зеленкою за допомогою ватного тампону. Цей процес забирає небагато часу, тому його точно не слід ігнорувати. Залишаючи гілки без обробки, значно підвищуються ризики.
4.Сіра гниль суниці
Захист суниці від сірої гнилі забирає чимало часу. У цьому випадку можна приготувати розчин, який складається з:
- 9 літрів води;
- 10 мл зеленки;
- літр молока.
Засобом слід виконувати обробку до початку цвітіння та після наливання зав’язей. Якщо говорити про липневу обробку, вона не допоможе повністю позбутися захворювання, йдеться лише про профілактику.
5.Фітофтороз
Застосування зеленки від фітофторозу – це профілактичний захід. Не слід сподіватися на добрий результат. Фітофтороз – це небезпечне захворювання, яке здатне за короткий термін знищити суттєву частину врожаю. Тому при його появі ефективніше використовувати якісні хімічні препарати.
Застосовуючи зеленку, можна досягти профілактичного ефекту, що дуже важливо для рослин. Для приготування розчину потрібно змішати 10 літрів води та 3 мл зеленки. Обробку слід виконувати двічі.