Лимонна кислота вже давно посіла тверде місце у садовій аптечці. Продукт коштує копійки, але справляється з багатьма проблемами. Її застосовують для профілактики та лікування овочів.
Властивості лимонної кислоти
Помідори та огірки особливо сприйнятливі до дії цього продукту. Лимонна кислота має цілий перелік корисних якостей:
- активізує розвиток наземної частини рослини;
- зменшує ризик появи вершинної гнилі;
- покращує обмінні процеси та максимально підвищує засвоєння рослиною корисних
- мікроелементів;
- надає кальцію, фосфатам, солям видкорозчинної форми, що дозволяє рослинам використовувати корисні речовини майже на 92%.
Таким чином, лимонна кислота розщеплює мінерали, що знаходяться в ґрунті, внаслідок чого томати та огірки швидко отримують цінне харчування.
Спосіб приготування та правила застосування
Для розчину знадобиться вода та лимонка у співвідношенні 10л+ столова ложка. Вода не повинна бути жорсткою, оскільки у ній погано розчиняються кристали лимонної кислоти.
Перед внесенням підживлення слід зволожити ділянки з томатами та огірками. Так розчин швидше надійде до кореня. Підживлення ллють безпосередньо під корінь. Об’єм визначається розміром куща: для невеликого досить півлітра розчину, для більш розвиненого – літр.
Під впливом лимонної кислоти добре розчиняються добрива. Наприклад, суперфосфат, монофосфат калію та ін.
Лимонну кислоту починають використовувати у червні-липні. Але особливо корисний цей продукт у серпні. До цього часу огіркові та помідорні кущі починають відчувати нестачу в мікроелементах, оскільки ґрунтові запаси виснажуються.
В принципі, лимонна кислота – це універсальний продукт, який надає будь-якому добриву форму, найбільш прийнятну для рослин, підвищує врожайність та продовжує термін плодоношення.