Вирощування картоплі – це складний процес, тому дачники мають знати, як захистити свій урожай від хвороб.
До найпоширеніших причин гниття відносять неправильний температурний режим у льосі.
Захист картоплі від фітофторозу
З цією проблемою стикалися всі дачники, оскільки вона вважається однією з найпоширеніших. Ця хвороба може скоротити врожай на 70%.
Щоб зберегти врожай картоплі, потрібно навчитися швидко виявляти проблему. Визначити хворобу можна по бурих плямах, які найкраще видно у розрізі.
Хвороба активно розвивається у процесі збирання картоплі. Причина в тому, що грибок з бадилля потрапляє на картоплю і починає швидко поширюватися. Щоб запобігти появі фітофторозу, потрібно дотримуватися наступних правил:
1. Не слід викопувати картоплю у похмуру погоду. Перед укладанням бульб на тривале зберігання потрібно кілька днів просушити картоплю.
2. Картопля довго зберігатиметься при температурі +3 градуси. Рівень вологості має бути в межах 80 %. Якщо температура наблизиться до нуля, то це негативно позначиться на картоплі. Картопля стане солодкою і почне проростати.
Профілактика чорної парші
Це ще одна поширена грибкова хвороба. До основної ознаки відносять появу чорних формувань на шкірці. Їх не вийде позбутися нігтем або ножем, так як гниль проникає всередину плодів. Цей грибок не впливає на смакові якості картоплі, але він здатний швидко поширюватися на інші картоплини.
Фахівці стверджують, що чорна парша найнебезпечніша для насіннєвої картоплі. Картоплю, яка зазнала впливу цієї хвороби, не можна використовувати для посадки наступного сезону.
До основної причини відносять збирання врожаю в дощову погоду. Уражені бульби потрібно одразу викинути. Картоплю, що залишилася, після обробки необхідно просушити і прибрати в льох.
Суха гниль
Ця хвороба починається з невеликих сірих плям. Потім настає поступове зморщування шкірки. М’якуш поступово всихає, а на місцях плям з’являється грибниця.
Грибок потрапляє до картоплі з вологим ґрунтом. Щоб уникнути появи проблеми, потрібно здійснювати збирання врожаю у сонячну погоду.
Профілактика захворювання включає наступні етапи:
1. Перед закладкою в льох потрібно перебрати картоплю. Якщо знайшли картоплю з тріщинами чи пошкодженнями шкірки, то краще відкинути ці екземпляри. Надалі вони можуть стати джерелом гнилі.
2. Перед збиранням потрібно обробити картоплю розчином «Фітоспорину-М». Потім їх просушують у приміщенні та відправляють у льох. Рівень вологи в приміщенні для зберігання не повинен перевищувати 90%.
Прості рекомендації від досвідчених садівників допоможуть запобігти появі сухої гнилі.
Бактеріальна гниль
Цей різновид гнилі викликають небезпечні бактерії. Якщо своєчасно не виявити хворобу, то картопля всередині стане в’язкою. Спочатку шкірка почне поступово темніти, а потім проблема перетікає у коричневий слиз.
До основних причин відносять погану вентиляцію та високу температуру. Якщо виявили хворі бульби, їх потрібно відразу викинути. В іншому випадку гниль швидко пошириться на всі бульби.