...
ГоловнаКулінаріяЯк приготувати варення на зиму, яке не потрібно варити

Як приготувати варення на зиму, яке не потрібно варити

Підпишіться на нас:

Добре, коли варення не тільки смачне, але й зберігає максимум корисних речовин, що містяться у ягодах. При варінні частина цих речовин втрачається. А чи можна приготувати “живе” варення? Досвідчені господині роблять такі заготівлі регулярно. І для цього є кілька способів приготування варення без варіння.

Подробиці

Спосіб 1: для любителів солодкого

У такий спосіб заготовляли варення, коли не було банок, кришок та закатувальних машинок. Ягоди перебирали, видаляючи зелені, сухі та підгнивші, добре промивали та просушували.

Після цього засипали в ємність, передавлювали дерев’яним товкачем і додавали стільки ж цукру, скільки ягід. Ретельно перемішували, обв’язували ємність щільною тканиною або папером і ставили холодне місце до зими.

У сучасному варіанті таке варення готується простіше: ягоди та цукор беруться у рівних пропорціях, ягоди пропускаються через м’ясорубку, змішуються з цукром. Варення розкладається у банки.

Зверху насипається шар цукру приблизно 5 мм (так звана цукрова пробка). Банки закриваються кришками. Зберігаються у холодильнику чи підвалі.

Спосіб 2: для тих, хто не любить солодке

Якщо перший варіант не підходить через надмірну кількість цукру, можна заготовити інший.

Ягоди помістити в каструлю або велику миску, засипати невеликою кількістю цукру (індивідуальне дозування), залишити на ніч в холодильнику, щоб пустили сік.

Вранці подрібнити у блендері, кухонному комбайні або звичайним товкачем. Залити в харчові контейнери та відправити у морозильну камеру. Якщо немає контейнерів, можна використати пластикові пляшки, заливаючи ягідне пюре через лійку.

Цей варіант дозволяє взимку вживати свіжі ягоди. Особливо смачно виходить суниця, полуниця, малина. Також можна змішувати декілька видів ягід.

Спосіб 3: у власному соку

Якщо не хочеться надмірно солодкого, а заморозити немає можливості, можна вдатися до способу консервації, який обмежується мінімальною тепловою обробкою.

Чорну або червону смородину, попередньо вимиту, засипають у сухі літрові банки, пересипаючи цукром із розрахунку 50 г на літр ягід.

Заповнивши по плічка, банки ставлять у каструлю з теплою водою, доводять температуру води до 85° і витримують при цій температурі 25 хвилин (банки 0,5 л 20 хвилин). Після чого закочують і залишають у перевернутому стані до остигання. Такі заготовки можна зберігати без холодильника.

Стрічка новин:

Здоров'я/Краса/Лайф

Ще новини:

Ці огірки точно краще не консервувати: простіше одразу викинути

Молоді господині помиляються, коли обирають огірки виключно за якістю плодів. Багато чого в цій справі залежить від сорту. Наприклад,...

Відмінний рецепт квашених солоних огірків на зиму

Саме час подбати про запаси овочів, які вирощені на власній грядці. В теплицях вже є урожай огірків, скоро...

Сухі котлети: помилки, через які вони такими виходять

Що додати до котлет, щоб вони були не сухими, а соковитими? Це питання, яким задаються недосвідчені господині. М'ясо дуже...

Картопляне пюре без грудочок: хитрощі приготування

Розглянемо кілька секретів приготування картоплі пюре без грудочок. Адже зробити цю страву ідеальною виходить далеко не у всіх. 1.Необхідно...