Як інтервальне голодування впливає на імунітет: за і проти

0
Як інтервальне голодування впливає на імунітет: за і проти

Популярний метод боротьби із зайвою вагою не такий універсальний, як здається на перший погляд. Разом із Президентом Європейського нутриціологічного центру Наталією Гончаровою дізнаємося, де зародився тренд, хто його засновник і чи варто пробувати.

Говорять, що інтервальне голодування зміцнює імунітет. Чи це правда?

Цей тренд зародився в Кремнієвій долині, коли багато топ-менеджерів і навіть власників корпорацій почали за допомогою соціальних мереж розповідати світові про те, як вони голодують по 22 години і навіть більше. Потім цікаву ідею підхопили голлівудські селебріті: багато хто з них дотримувався такого принципу харчування. До речі, звідти ж до нас прийшли і принципи біохакінгу, коли контроль за здоров’ям базується на життєвих показниках організму. Усі ці методи не до кінця вивчені.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

Наприклад, причиною поширення інтервального голодування стала робота японського вченого Йосинорі Осумі на тему аутофагії клітин. За неї біолог отримав Нобелівську премію у 2016 році. Але той факт, що вона якось торкається теми інтервального голодування, — серйозна помилка. Насправді, до мас інформація дійшла в сильно спотвореному вигляді: у роботі не йдеться про те, як голодування впливає на організм людини. У ньому лише описані принципи роботи клітини з переробки своїх непотрібних елементів. Причому на прикладі дріжджів!

Коли сам учений приїжджав до Москви з лекцією, в аудиторії виникло багато питань, у тому числі про зв’язок голодування з аутофагією клітин. 3 основних твердження, що випливають з цього виступу, кажуть:

  • Вивчення проводилося дріжджах;
  • Вчений займається дослідженнями цієї теми понад 50 років, і питання аутофагії клітин вивчено лише на 50%.
  • Досвідів на людському організмі не проводили, тому не можна стверджувати, що для нас це безпечно.
  • Безумовно, якщо вчені продовжать заглиблюватися в цю тему, ми зможемо отримати спростування або підтвердження цього зв’язку, але поки що можна отримати багато неприємних наслідків, якщо бездумно вірити масовій культурі.

Якщо ж ви хочете схуднути за допомогою інтервального голодування, спершу подумайте, чи готові ви дотримуватися цих принципів тривалий час, а також оцініть, наскільки добре ви знаєте свій організм, тому що такий метод схуднення має протипоказання.

Взагалі, будь-яка система харчування, що обмежує кількість калорій, що споживаються, може допомогти скинути зайві кілограми. Інше питання – як зберегти результат надовго? Для цього рекомендуємо не експериментувати, а краще дотримуватися збалансованого харчування.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я