Легенда про те, що голову потрібно мити якомога рідше, прийшла до нас із тих часів, коли в більшості будинків не було гарячого водопостачання. Милися тоді, за нинішніми поняттями гігієни, рідко — раз на тиждень у лазні чи будинку, нагріваючи воду в каструлях. Тож банний день був серйозною подією.
Подробиці
Милися переважно господарським милом, адже шампунів тоді просто не було. Високолужне мило жорстко і ґрунтовно знежирювало шкіру, волосся дуже висихало. Сальним залозам був потрібний мінімум тиждень, щоб відновити баланс.
Традиція “щотижневого банного дня” так закріпилася у свідомості наших бабусь і мам, що аж до сьогодні багато хто вірить: мити голову треба якомога рідше.
Але чи можна мити голову щодня? Так, можна, а в деяких випадках, наприклад, якщо шкіра голови жирна, це навіть потрібно.
Сьогодні перукарі та трихологи переконані: мити голову потрібно у міру забруднення, і це — індивідуально. Тобто, як тільки з’явилися жирність і забрудненість, настав час діставати шампунь.
Мити голову щодня потрібно, якщо:
- у вас жирна шкіра голови і вже надвечір пасма виглядають не надто свіжими;
- ви використовуєте багато засобів для укладання;
- ви займаєтеся спортом.
Головне, щоби шампунь підходив для щоденного застосування. І не забувайте також регулярно користуватися бальзамом (кондиціонером).
Що буде, якщо цього робити? Вчасно не віддалені скупчення себуму (простими словами — шкірне сало), змішані з засобами для укладок, пилом, — можуть провокувати свербіж, утворення лупи, не кажучи вже про те, що голова виглядатиме просто брудною, а зачіска втратить об’єм.