...

Що досвідчені городників називають “сірим золотом” для городу

Підпишись на нас:

На будь-якій ділянці накопичується багато органічного сміття. Це зрізані гілки дерев, що залишилися від огірків, помідорів та інших рослин бадилля, пагони малини, ожини, старі дошки та інші дерев’яні вироби.

У вправного господаря все йде у справу. Хтось закладає всю органіку на компостну купу, але є ще один спосіб перетворити сміття на цінне добриво – спалити його.

Попіл на присадибній ділянці на вагу золота

Попіл – унікальне натуральне добриво. Він містить фосфор і калій, від яких залежить як інтенсивність плодоношення, та якість плодів. При нестачі калію овочі, фрукти та ягоди погано наливаються, накопичують мало цукрів, що негативно позначається на смаку.

Також у попелі міститься багато кальцію (до 30%), що є важливим елементом, який бере участь у поєднанні клітин. При нестачі кальцію листя жовтіє, стає вразливим для хвороб і шкідників, на плодах з’являється вершинна гниль.

Крім цього, попіл – повноцінна заміна комплексних добрив з макро-і мікроелементами, оскільки в ньому знаходиться більша частина таблиці Менделєєва. Бор, магній, марганець, йод, молібден, залізо та інші компоненти, необхідні рослинам, потрапляють у ґрунт із попелом.

Чому у попелу такий багатий склад

Рослини споживають усі згадані вище речовини та накопичують їх у листі, стеблах, коренях. При спалюванні ці речовини залишаються в попелі у високій концентрації. Їх відсоткове співвідношення коливається в залежності від спаленого матеріалу, тому чим різноманітніше останки, що спалюються, тим кориснішим буде попіл.

Найбільше поживних речовин у листяних породах дерев. Багатий склад мають останки томатів, огірків, кабачків, стебла соняшників, солома. Загалом, будь-яка рослина робить свій внесок до складу попелу.

Старі дошки та інша стара деревина менш корисні, але також мають у своєму складі корисні речовини.

Що не можна використовувати для спалювання

Не варто палити в багатті неорганічні матеріали, такі як пластик, деревину, покриту лаками та фарбами, синтетичні тканини. Вони засмічуватимуть землю мікрочастинками пластику та шкідливими сполуками.

У попелі залишається все, що було у спалюваній масі. Не варто забувати і про важкі метали (свинець, олово, ртуть). Не рекомендується використовувати для приготування попелу рослини, що росли вздовж доріг, у промисловій зоні або в межах міста.

Що ще потрібно знати про “сіре золото”

Попіл має лужну реакцію. Він є відмінним розкислювачем ґрунту, особливо свіжий. Його можна вносити в сухому вигляді під перекопування або розведеним у воді.

Якщо ж ґрунт лужний, то усунути функцію розкислення можна шляхом гасіння кислотою. У цьому випадку у водний розчин попелу додається кислота. Найпростіший рецепт: 10 л води, 1 ст. попелу, 1 ст. 9% оцту.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Стрічка новин

Гірчичний порошок врятує урожай полуниці від довгоносиків та інших шкідників

Звичайний гірчичний порошок врятує урожай полуниці від довгоносиків та...

Корисна домашня шаурма за 10 хвилин: їжа, яку люблять усі

Власноруч зроблена шаурма завжди безпечна й смачна. Її можна...

Чому тріскається капуста на грядці: можливі причини

Під час росту капуста може розтріскатися й буде не...

Як смачно замаринувати скумбрію у томатному соусі

Якщо любите скумбрію, спробуйте замаринувати її у томатному соусі...

Секс на відстані: як підтримувати «вогонь» у стосунках під час довгої розлуки

Стосунки на відстані можуть даватися нелегко. Саме відчуття коханої...

Як боротися з попелицею на моркві: дієві засоби проти шкідника

Якщо бадилля у моркві скручується й жовтіє та з'явився...

Найпростіший спосіб приготування запечених кабачки з горіхами

Кабачки універсальні в плані поєднання смаків. Якщо їх смачно...