Бур’яни завдають городникам багато клопоту, а заходи боротьби з ними ще більше.
Постійні прополювання, необхідність регулярно косити траву, використання гербіцидів, від яких більше шкоди, ніж користі – бур’яни здатні сильно ускладнювати життя. Особливо тим, хто любить красу у всіх її проявах.
Подробиці
Типи бур’янів
Існують два типи бур’янів. Перший – це ті, що ростуть на грядках або в квітниках, заважаючи культурним рослинам.
Але є й інша категорія бур’янів. Вони зростають на землях, які не обробляються.
Наприклад, за парканом приватного будинку, у занедбаному куточку саду, за сараєм та в інших місцях, очистити які у дачника руки не доходять. Вони там начебто не заважають. Але згодом розростаються по ділянці, їх насіння розноситься з вітром, одягом, на шерсті тварин.
Також насіння бур’янів часто переносять мурахи. Та й виглядає куточок, зарослий кропивою, та іншою непривабливою зеленню, не дуже красиво. А іноді просто немає бажання чи можливості садити город на вільному шматочку землі, тому там розростається бур’ян.
Боротися з такими бур’янами можна різними методами, але можна спробувати, посадивши квіти.
1.Хости.
Хости – ідеальний варіант для боротьби з бур’янами. У них густе листя, крізь яке складно прорости. Хоста невибаглива, росте за будь-яких умов, переносить півтінь. Є навіть тіньовитривалі сорти, які можна посадити в самому тінистому куточку.
2.Вербейник монетчастий.
Вербейник активно росте, стелиться по землі і вкорінюється там, де торкнувся стеблом грунту. Він досить агресивний,може придушити все, що зростає довкола.
По суті, він сам може перетворитися на злісний бур’ян, якщо не обмежувати його активність. Але боротися з вербейником простіше, ніж з кропивою чи кульбабами. Також сучасні сорти менш агресивно захоплюють територію, тому слід вибирати їх.
3.Барвінок.
Невисока, красива і дуже густа рослина, яка чудово почувається в тіні.
Барвінок досить агресивний у захопленні території, тому садити його краще за межами ділянки, щоб там не розростались бур’яни, насіння яких перекочує на город.
4.Герань чудова.
Ця квітка росте густим кущем, не розповзається ділянкою і добре пригнічує бур’яни. Плюс герані у тому, що на одному місці вона росте до 20 років.
Тобто герань можна один раз посадити і багато років радіти, дивлячись на ніжні квіточки та зелену поросль.
5.Флокс Друммонда.
Окрім багаторічників, можна садити й однорічні квіти. Це добрий варіант, якщо місце розчищається під грядку або квітник на наступний рік.
Замість непривабливих сидератів можна посіяти флокс Друммонда. Він добре розростається, закриваючи землю. Бонус: чудове цвітіння.
Щоб квіти заглушили бур’яни, слід вибирати ті, які мають потужну кореневу систему, що розростається горизонтально, або потужний густий листовий апарат.