...
ГоловнаЛайфстайлЧому досвідчені городники не знищують ці бур'яни на ділянці

Чому досвідчені городники не знищують ці бур’яни на ділянці

Підпишіться на нас:

Боротьба з бур’янами займає багато часу та сил, адже на відміну від культурних рослин, бур’яни знищити дуже складно.

Городники їх ненавидять, та намагаються знищити всіма можливими способами, включаючи хімічні обробки, які можуть перетворити сад та город на “мертву зону” на кілька років. Але чи такі страшні вороги городу?

Може, час навчитися жити дружно, як казав герой відомого мультфільму?

Подробиці

Достатньо почати використовувати властивості бур’янів собі на благо, як вони перестануть здаватися ворогами.

Кропива

Кропиву не люблять за пекуче листя, повзуче кореневище і здатність придушувати зростання всіх рослин на своєму шляху. Але кілька кущів кропиви у далекому кутку саду принесуть багато користі. Навесні це рання зелень для супів та салатів, ближче до літа – незамінний компонент бродилівки – натурального азотного добрива для городу.

У кропиви багатий хімічний склад, тому вона стане в нагоді і як мульча, і для закладки в компост. А додавання свіжого листя в лунку при посадці огірка чи кабачка дасть приголомшливий результат – рослина швидко піде в ріст і буде стійкою до хвороб.

Хрін

Незважаючи на те, що хрін відноситься до культурних рослин, його часто записують у бур’яни. Тому що з ним не може впоратися ні лопата, ні кропива, ні навіть гербіциди. Дивно живуча рослина, яка розмножується навіть маленьким шматочком корінця.

Але хрін – це не лише смачна приправа. Його можна використовувати для оздоровлення ґрунту. Робити настої або додавати до бродилівки. Хрін не до смаку багатьом патогенам, з його допомогою пригнічується фузаріоз, з яким важко впоратись навіть хімічним препаратам.

Трава мокриця

Дачники витрачають багато сил, щоб позбутись мокриці. Але чи завжди це виправдано?

Адже це чудовий ґрунтопокровник, який не тільки зберігає вологу в посушливе літо, а й збирає її. Назва трави говорить сама за себе. Мокриця збирає росу, яка стікає її стеблом і зволожує грунт.

Вона не затінює високі рослини, наприклад, ягідні чагарники чи високорослі томати. Нічого страшного не станеться, якщо на грядці або під кущем смородини зростатиме мокриця. Головне, не допускати, щоб на ній з’явилося насіння.

Полин

Полин незамінний у боротьбі з багатьма шкідниками. Його відварами обприскують капусту, картоплю, кущі смородини, відлякуючи шкідливих комах. Гілочки цієї гіркої рослини, розкладені по капусті, відлякують метеликів та листоблошок.

Декілька кущів полину на ділянці завжди знадобляться, та й виглядають вони красиво. Недарма у ландшафтному дизайні часто використовують цю рослину.

Безсумнівно, бур’яни здатні завдати значної шкоди городу, але розумний підхід дозволить контролювати їх кількість, застосовуючи корисні властивості цих рослин.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...