У кожної вправної господині є свій перевірений арсенал рецептів заготівлі ягід, чи консервування овочів та фруктів. Так певно і з приготуванням малинового варення. Рецептів безліч, але існує цілих три варіанти заготівлі малини на зиму.
Головна цінність ягоди – вітаміни. Тим вона й гарна взимку, що використовується як лікарський засіб проти застуди та грипу. Якщо, звичайно, не переварити малинове варення.
Головний ворог вітаміну C – це тривала термічна обробка, тому малину варять за рецептами-п’ятихвилинками або відправляють у морозилку.
Щоб не випарувалися вітаміни С, В1, В2, Е та РР, а також бета-каротин, готуйте малину так:
Заморожування без цукру
Здебільшого так заморожують цільну ягоду. Попередньо охолодивши окремо в морозилці, а потім склавши весь урожай у мішок або контейнер і прибравши на зберігання.
Для цього малину переміщають у холодильник, і тоді вона виходить на смак така сама, як і у свіжому вигляді.
Заморозка із цукром
Найчастіше так чинять із тертою ягодою. Цукор додають до смаку, але небагато, адже користь не в цукрі, а в самих ягодах. Зберігається заготівля кілька місяців.
Що може бути простіше, як-то кажуть, але головне потім правильно розморозити ягоду. Це потрібно робити повільно, без різкого перепаду температур.
Варення-п’ятихвилинка
Цей варіант заготівлі підійде тим, у кого місце в морозильній камері вже закінчилося.
На 1 кг малини береться 1 кг цукру. Ягоди пересипають цукром, чекають, коли з’явиться сік, потім на середньому вогні доводять до кипіння, додають сік лимона (за бажанням та смаком) і варять 5 хвилин, а потім розливають по банкам.
Річ, яка змінює уявлення про базовий гардероб. Вважається, що класична сорочка повинна бути тільки білого…
В своєму Телеграм-каналі експерт в сфері житлово-комунального господарства та голова Голова Спілки споживачів комунальних послуг…
Декорувати вхід в будинок, розставити гарні кашпо вздовж доріжок або просто на веранді. З квітами,…
У 2025 році в моді з десяток трендів, які активно використовують в образах. Якщо вам…
В системі догляду за гортензіями важливим є весняне та літнє підживлення. В бідному ґрунті рослина…
Прибиратися або люблять, або роблять через слово «треба». Зрештою, відношення до процесу може бути різним,…