...

Дієтолог розповіла про продукти, що піднімають настрій

Підпишіться на нас:

Підвищити настрій восени та взимку можна за допомогою вживання або, навпаки, виключення з раціону певних продуктів. Про це 24 листопада повідомила лікар-дієтолог, член Національної асоціації дієтологів та нутриціологів Наталія Круглова.

Подробиці

Експерт сказала, що апатію може спричинити підвищена кількість кофеїну чи алкоголю.

«Якийсь час людина може бути бадьорою, але надалі станеться падіння працездатності, якщо кофеїну було надто багато. Алкоголь теж може псувати настрій після його вживання. Не на момент сп’яніння, звичайно, а після цього. Знижений настрій також може бути через деякі дефіцити, наприклад, дефіцит заліза, цинку, магнію і вітаміну D. Ці мікроелементи часто впливають на емоційний стан людини»

Круглова порадила включити до раціону овочі та фрукти, оскільки вони містять велику кількість вітамінів, зокрема вітамін С.

«У травні 2021 року в журналі Clinical Nutrition були опубліковані результати дослідження, в яких підтвердилося, що люди, які їдять достатню кількість овочів та фруктів, частіше перебувають у хорошому стані та настрої. А рівень стресу у таких людей на 10% нижчий, ніж у тих, хто їсть овочів та фруктів недостатньо. Достатня кількість – це більше 400 г на день. Якщо людина їх з’їдає, то рівень її стресу нижчий, а рівень емоційного стану кращий», — повідомила лікар-дієтолог.

Щоб настрій залишався позитивним, варто вживати продукти, багаті на жирні кислоти омега-3 і омега-6. Наприклад, рибу, різні види олій, волоських горіхів, насіння. Також потрібно звернути увагу на продукти, що містять амінокислоту триптофу, – сири та гіркий шоколад.

«У харчуванні має бути достатньо магнію, він також впливає на настрій. Міститься в цільнозернових продуктах: крупи, цільнозерновий хліб, макарони з цільнозернового борошна. Також є в горіхах та насінні, наприклад у гарбузовому, мигдалі, кешью, кедрових горіхах. Для гарного настрою має бути достатньо кальцію. Це в основному молочні та кисломолочні продукти: кефір, сир, ряжанка, йогурт. Якщо з якихось причин людина їх виключає з харчування, то це може бути кунжут або дрібна риба, яку можна їсти з кістками. Вони також можуть бути джерелами кальцію», – розповіла фахівець.

Раніше дієтолог Марина Аплетаєва розповіла, що без шкоди для фігури та здоров’я щодня допускається вживання близько 15 г шоколаду.

«Шоколад абсолютно необов’язковий продукт у раціоні, без якого людина спокійно може обходитися все своє життя. Однак, якщо вам важко жити без шоколаду, то в середньому щодня можна з’їдати близько 15 грам, але не більше», — сказала вона.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я