Вчені довели користь кави у боротьбі з хворобою Альцгеймера

0
Вчені довели користь кави у боротьбі з хворобою Альцгеймера

Австралійські вчені з’ясували, що у людей, які щодня п’ють каву, нижчий ризик розвитку з віком когнітивних порушень. Справа в тому, що у них у мозку повільніше накопичуються амілоїдні білки. Результати дослідження опубліковані у журналі Frontiers of Aging Neuroscience.

Протягом 10 років дослідники Університету Едіт Коуен спостерігали за 227 літніми добровольцями, у яких не спостерігалися ознаки деменції.

«Ми виявили, що учасники з більш високим споживанням кави мали нижчий ризик розвитку легких когнітивних порушень, які часто передували хворобі Альцгеймера, і самій хворобі Альцгеймера», – констатувала провідний автор статті доктор Саманта Гарденер.

Крім іншого, любителі напою менше схильні до змін області мозку, які відповідають за виконавчі функції: планування, самоконтроль і увага. В результаті чого Гарденер радить пити каву людям похилого віку, які схильні до ризику зниження когнітивних функцій.

Підпишіться на наc у Facebook і Telegram, а також зручно читайте з мобільного GoogleNews.

«Це проста річ, яку люди можуть змінити. Можливо, ми розробимо рекомендації, яким люди зможуть наслідувати в середньому віці, і, сподіваюся, це матиме тривалий ефект», – зазначила доктор Гарденер.

Автори дослідження зазначають, що дві склянки кави на день ніяк не зашкодять, а, навпаки, потенційно зменшать на 8% ризик занепаду когнітивних функцій через 18 місяців, а також на 5% зменшать темп накопичення амілоїдних білків у головному мозку.

Як кава водить за ніс вчених
Як кава водить за ніс вчених

На даний момент вчені не знають, яка речовина у каві відповідає за зниження амілоїдів. Для цього їм належить точно визначити, які складові напою позитивно впливають на здоров’я мозку.

До таких висновків раніше приходили китайські вчені. Вони з’ясували, що кава у певних дозах може стати своєрідною профілактикою інсульту та недоумства, оскільки люди, які випивають кілька чашок напою на день, рідше стикаються із цими хворобами.

Однак головний позаштатний психіатр-нарколог Євген Брюн попередив, що регулярне надмірне вживання кави здатне спровокувати залежність, а також може спричинити дратівливість, стати причиною порушення сну та негативно позначитися на органах серцево-судинної системи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я