Існує маса варіантів, що дозволяють використовувати місце, що звільнилося після збирання часнику і цибулі на городі. Мінімальний вклад, який слід зробити, це виключити можливість заростання грядки бур’янами. Адже разом із цією проблемою обов’язково з’явиться нова – навала шкідників. Розкажемо, як краще використовувати порожнє місце на городі.
Свіжа зелень
Це чудова можливість виростити другий урожай свіжої зелені. Можна посадити різні сорти салатів, кріп і кінзу, руків’я та інші швидкорослі рослини.
Редька
Якщо йдеться про зимові сорти, можна провести посадку і наприкінці липня, а ближче до жовтня зібрати врожай. Редька виросте велика та соковита саме там, де ріс часник.
Полуниця
Можна поєднати відразу дві дії – обрізання вусів полуниці і їх посадку на звільненому місці. Найкраще полуниця прийметься і ростиме там, де росла цибуля, але не завадить висадити тут же трохи часнику для профілактики.
Редиска
Другий урожай редиски можна виростити у серпні, а після цибулі та часнику ця культура почуватиметься як удома.
Земля буде теплою, температура повітря поступово знижується, світловий день скорочується. Тож є всі умови, щоб виростити хорошу редиску.
Ріпа
Цей овоч вирощують рідко. Але, посадивши його наприкінці липня чи на початку серпня, можна отримати непоганий урожай.
Горох
Встигне вирости, дозріти і збагатити ґрунт азотом. Вибирати потрібно ранньостиглі сорти з циклом дозрівання 45 днів.
Сидерати
Якщо вже немає ні сил, ні бажання возитися з посівами, то засадіть все гірчицею, вівсом чи іншими сидератами.
Так ґрунт не заросте бур’янами, а отже, ризик того, що з ними заявляться комахи-шкідники, буде зведений до мінімуму.