...
ГоловнаЛайфстайл5 помилок при зберіганні картоплі, які приведуть до того, що ви втратите...

5 помилок при зберіганні картоплі, які приведуть до того, що ви втратите врожай

Підпишіться на нас:

Якщо все зробили правильно і виростили чудовий урожай картоплі, то не треба радіти передчасно. У процесі зберігання деякі бульби можуть зіпсуватись. Найчастіше це пов’язано з помилками, допущеними під час їх зберігання.

Помилка 1. Не всі сорти картоплі підходять для тривалого зберігання

Деякі дачники часто закладають на зберігання бульби ранніх сортів картоплі. Смакові якості цих сортів картоплі здатні порадувати кожного, але його не можна довго зберігати.

Фахівці стверджують, що навіть у ідеальних умовах ранні сорти картоплі пролежать лише до листопада.

Потім вони почнуть проростати та втрачати смакові якості. Якщо не бажаєте зіткнутися з цією проблемою, то краще використати ранню картоплю до кінця осені. Для тривалого зберігання підходять лише пізні сорти. До кращих середніх та пізніх сортів відносять:

  • “Пікассо”.
  • “Блакитність”.
  • “Беларозу”.
  • “Ювілей Жукова”.
  • та інші.

Ці сорти можна зберегти до наступного сезону. При цьому картопля не втратить своїх смакових якостей.

Помилка 2. Не можна викопувати молоду картоплю

У молодої картоплі надто тонка шкірка. В результаті цього бульби не можуть протистояти довкіллю і починають швидко псуватися. Він годиться для зберігання і може зіпсуватися протягом місяця.

Помилка 3. Картопля не вимагає особливих умов зберігання

Щоб зберегти свій урожай, багато хто пристосовує погреби та підвали. Деякі городники використовують для зберігання лоджії або балкону. У першому випадку проблеми не виникнуть. Однак якщо вирішили зберігати картопля на балконі, то неприємності трапляються досить часто.

Якщо балкон або лоджія – це єдине місце, де можна зберігати картоплю, то до його підготування потрібно поставитись відповідально. У процесі зберігання на балконі картопля часто стикається з перепадами температури. Внаслідок цього бульби починають швидко псуватися.

Помилка 4. Неправильний вибір претендентів

Деякі городники недбало підходять до вибору бульб для зберігання. Внаслідок цього весь урожай може зіпсуватися вже за кілька місяців. Пошкоджені коренеплоди поступово почнуть заражати здорові бульби і, зрештою, зіпсується все.

Картоплю не можна допускати до зберігання навіть за найменших ушкоджень плода. Всі підозрілі коренеплоди краще зберігати окремо і при першій нагоді вжити їх в їжу.

Помилка 5. Відсутність перевірки часом

Перед тим як відправити картоплю на зберігання, її обов’язково перевіряють часом. Фахівці стверджують, що для перевірки достатньо лише кілька тижнів. Цього періоду цілком достатньо, щоб визначити ушкодження чи хвороби.

Для перевірки картоплю відправляють у вологе та прохолодне приміщення. Якщо плоди пошкоджені, то вже за тиждень усі пошкодження будуть помітні. Це обов’язкова процедура, яка допоможе відібрати для зберігання лише найкращі бульби.

Це основні помилки, які допускають недосвідчені дачники у процесі зберігання картоплі. Якщо прислухатися до цих рекомендацій, можна зберегти картоплю до наступного сезону.

Стрічка новин:

Фітнес/Здоров'я/Краса

Ще новини:

Як продовжити цвітіння орхідеї: фаленопсиси цвітуть по 5-6 місяців

При правильному догляді фаленопсиси можуть цвісти по п'ять-шість місяців. Догляд, який принесе тривале цвітіння квітки набувається з часом...

Яку кімнатну рослину експерти радять поставити у квартирі після ремонту: поглинає шкідливі речовини

Відомо, що багато кімнатних рослин здатні очистити повітря та принести господарям користь. У подробицях читайте про одну з...

В Україні ціни на продукти харчування різко зростуть: що відомо

В Україні до кінця літа очікують різке зростання цін на продукти харчування. Вартість  зросте на 15-30%. Причому це...

ЄС може повернути мита на українські яйця та цукор

Нещодавно Євросоюз продовжив на на рік дію торговельного безвізу з Україною стосовно сільськогосподарської продукції. Але не довго довелося...