Грибки, які входять до складу звичайних хлібопекарських дріжджів, сприяють якнайшвидшому розкладанню органічних останків, добре впливають на мікрофлору грунту, посилюють імунітет рослин, захищаючи їх тим самим від хвороб. У складі дріжджів додатково є білки, вітаміни, вуглеводи та мікроелементи, незамінні для стимуляції росту та розвитку.
Подробиці
Городники підгодовують дріжджовими розчинами розсаду, щоб вона швидко прижилася і легше перенесла стрес, обприскують і поливають дорослі рослини, якщо вони погано ростуть і мляво плодоносять.
Також цей засіб – чудовий коренеутворювач, адже після розчинення у воді утворюються сполуки, що сприяють нарощуванню кореневої маси. Як використовувати цей цінний продукт на городі, щоб отримати максимальну віддачу?
Розводити у воді
Щоб активувати життєдіяльність грибків, необхідно розвести дріжджі у теплій воді з додаванням цукру. Так само, як це робиться під час приготування випічки.
На 1 літр води береться 1 ст. л. сухих дріжджів (50 г пресованих) та 1–2 ст.л. цукру. Температура води має бути приблизно 36 градусів. Дріжджі необхідно залишити у теплому місці на 2 години, потім розвести у 5 літрах чистої води. Далі отриманий концентрат слід розводити за такою схемою: 1 л розчину на 10 л води.
Найефективніше такий розчин працює на грядках, де вносилася органіка. Грибки починають активно розщеплювати органічні залишки на поживні речовини, переводячи їх у форму, доступну для рослин. Це пояснює той факт, що буквально через 2 дні після підгодівлі навіть найслабкіші рослини активно пускаються в зріст і набувають здорового вигляду.
Особливо корисний такий розчин розсаді, яка нещодавно висаджена у ґрунт.
Кип’ятити
Другий метод діє протилежно до першого. У цьому випадку пачку дріжджів, сухих (10-15 г) або пресованих (100 г) необхідно розвести в 2-х або 3-х літрах води і прокип’ятити 20 хвилин. Потім розбавити до 10 л і полити рослини.
У цьому випадку завдання полягає в тому, щоб витягти з дріжджів максимум поживних речовин, що є в них спочатку. Це амінокислоти, янтарна кислота, мінерали, вуглеводи, вітаміни групи В та інші елементи, які потрібні рослинам для повноцінного розвитку.
У процесі бродіння, описаного попередньому методі, грибки поглинають ці поживні речовини, з допомогою чого підтримують свою життєдіяльність.
У процесі кип’ятіння грибки гинуть, а корисні речовини зберігаються. Причому руйнується їхня оболонка, у результаті рослинам легко їх вбирати і переробляти.
Таке підживлення хороше в період цвітіння та плодоутворення.