В середині літа, як правило, відбувається збирання врожаю озимого часнику, який прибирають на зберігання. Однак залишається занадто багато часу для того, щоб вільні ділянки ґрунту залишалися порожніми.
Адже за цей час багато культур встигнуть дати врожай, оскільки після часнику ґрунт все ще залишився підгодованим і якісним.
Зелень та листові овочі
Цим рослинам не потрібно витрачати тривалий період на розвиток – до кінця літа вони зможуть дати якісний повноцінний урожай.
Для них ґрунт після часнику стане ідеальним місцем для посадки.
Навіть не буде потреби додатково вносити підживлення. Перевагу варто віддавати кропу, петрушці, будь-яким видам салату, руколі та мангольду.
Редиска з ріпою
Ці коренеплоди теж досить швидко розвиваються і цілком вистачить залишених поживних речовин. Більше того, такий вид посадок має низку незаперечних плюсів.
Зокрема, редиска не даватиме стрілку, що “на руку” городнику.
А ріпа, посаджена після часнику, зберігатиметься довше і якісніше.
Огірки
Для того, щоб до початку осені зібрати додатковий урожай смачних огірків, потрібно вибирати ранньостиглий сорт. У такому разі жодних проблем з розвитком та дозріванням не виникне.
Полуниця
Якщо ви все-таки вирішили залишити грядки порожніми, варто залишити їх для посадки полуниці. Це відбувається на початку осені.
Такий підхід має один великий плюс: ягоди набагато рідше хворітимуть, оскільки часник добре “попрацював” над грунтом. Однак у такому разі потрібно ретельно стежити за тим, щоб протягом літа на ділянці не проростало бур’ян, тому не забувайте про регулярне прополювання.