Немає потреби доводити комусь, що яєчна шкаралупа корисна для городніх та садових культур. Перераховувати корисні властивості – тільки марно забирати час. Набагато важливіше розповісти про те, як правильно її заготовляти, адже інакше можна отримати надійне джерело неприємного запаху в будинку.
Спектр застосування цього інгредієнта є досить широким. Існує цілих три способи її зберігання.
Спосіб перший
Неприємного запаху можна уникнути, якщо перед зберіганням шкаралупу висушити за кімнатної температури. Після цього найпростіше, що можна зробити, це скласти її в поліетиленовий пакет і добре пом’яти руками.
А ось зберігати її краще у картонній коробці або металевій каструлі (відрі).
Спосіб другий
Зробіть із яєчної шкаралупи кальцієве борошно. Це дуже практичний спосіб, що дозволяє готувати настої або використати в сухому вигляді.
Для цього також необхідно висушити шкаралупу, подрібнити її спочатку руками (вишеописаним способом), а потім перемолоти в м’ясорубці (можливо, доведеться прокрутити не один раз), у кавомолці або скористатися блендером.
На зберігання борошно поміщають у скляні банки та щільно закривають кришками.
У такому вигляді добриво засвоюється рослинами набагато ефективніше.
Спосіб третій
Готуємо комплексне добриво. Для цього яєчну шкаралупу запікають. Найкраще це робити в печі, що дозволяє відразу ж змішати її із попелом. Подрібнювати шкаралупу не обов’язково.
Добриво наситить ґрунт кальцієм, калієм, магнієм, фосфором, а також знизить кислотність ґрунту.