ГоловнаДімЧи очікувати українцям, що будуть зносити «хрущівки» та будувати нове житло

Чи очікувати українцям, що будуть зносити «хрущівки» та будувати нове житло

Підпишіться на нас:

Типовий багатоквартирний будинок, який будували в період з 1950-1980 рр. з метою заселити якомога більше людей та дати можливість мати власне помешкання. Саме таким чином Микита Хрущов реалізував проєкт масового будівництва. В таких 5 та 9-поверхівках немає ліфтів, сміттєпроводів, технічного поверху, досить малий метраж. Недоліки є, але на вторинному ринку такі помешкання продовжують цікавити велику кількість людей.

«Хрущівка»
«Хрущівка»

Загалом, термін експлуатації вийшов. І в цілому потрібно зносити старі будинку, де вже і комунікації бажають кращого, відсутня нормальна теплоізоляція. Але в Україні немає чітких механізмів щодо розв’язання подібних питань та ще й в великих масштабах. Потрібна згода 100% мешканців, щоб знести помешкання. Але ж тут треба розуміти, що людям потрібне альтернативне рішення, де жити на період проведення робіт та будівництва нового житла, яким чином це повинно вирішуватися на матеріальному рівні. В більшості випадків, якщо не у всіх, мешканці «хрущівок» не мають фінансової змоги вкладатися у зведення нового будинку. У влади також немає пропозицій та кейсів. Питання періодично підіймається, але воно так і залишається на рівні питання. Теорія без практики.

«Хрущівки» в сучасному їх стані
«Хрущівки» в сучасному їх стані

В Україні понад 30 000 застарілих будинків, які складають велику частку житлового фонду. З них третина — «хрущівки». Тільки в Києві понад 165 тисяч квартир з цього застарілого фонду. Якщо додати до цього решту міст, районних центрів та селищ, стає зрозумілим, наскільки ідея оновлення житлового фонду є утопічною. На разі, зносити «хрущівки» не планують. Тож українці залишаються жити у своїх домівках, хоча й фізично зношених.

Читайте також:

Десять порушень, за які дачники в Німеччині можуть отримати штраф

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

1 липня

30 червня

29 червня

В тренді

Актуально

Томати повільно достигають: як пришвидшити почервоніння плодів

При дефіциті поживних речовин томати можуть гальмувати процес достигання плодів. Проблема часто трапляється. Але їй можна зарадити за...

П’ять помилок у вирощуванні огірків, через які буде менше врожаю

Помилки трапляються у всіх. Головне — знати про них від самого початку, а не випробовувати їх на своєму...

Найкраще бабусине підживлення для огірків та гарбузів

Огірки відрами, а гарбузи такі здорові, що не буде сили їх докотити до льоху. Про такий врожай всі...

Які живці в гортензії можна зрізати в липні, щоб вони укоренились

Один з улюблених способів розмноження гортензій — живцювання. З одного куща можна виростити ще з десяток. За умови,...