Краса

Експерти розповіли, чи потрібно протирати обличчя кубиками льоду

Як же все-таки приємно в спекотну пору протерти обличчя кубиками льоду, трохи охолодитися, а заразом прибрати набряки після безсонної ​​ночі. Однак, дорогі б’ютіголікі, не поспішайте бігти до холодильника заморожувати воду, народний б’юті-прийом підходить далеко не всім і може суттєво нашкодити шкірі. Розповідаємо про всі плюси та мінуси крижаних процедур для обличчя.

Користь:

Крижані компреси дійсно ефективно прибирають набряки вранці, коли нам потрібно швидко прокинутися, а також зняти почервоніння та свербіж. Проте експерти стверджують, що йдеться лише про локалізації симптомів, а не про лікування організму. Кубики льоду не скорочують кількість зморшок, не підтягують шкіру, не регулюють вироблення себуму та, звичайно, не освітлюють шкіру.

Шкода:

За словами експертів, не варто наносити лід безпосередньо на шкіру на тривалий час, щоби не пошкодити її. В іншому випадку ви ризикуєте вкритися червоними плямами, отримати обмороження, пошкодити клітини, викликати герпес на обличчі та губах.

Людям з чутливою, надмірно сухою шкірою безперечно варто утриматися від крижаної процедури. Лід може пошкодити тонкі капіляри чутливої ​​шкіри, а також порушити секрецію потових та сальних залоз. За даними дослідження, опублікованого в Clinics in Dermatology Journal, було виявлено низку станів шкіри, які можуть розвинутися внаслідок надмірної дії холоду:

  • обмороження – червоні знебарвлені плями на шкірі, які з’являються внаслідок запалення кровоносних судин через багаторазову дію холоду;
  • акроціаноз – синюшність кистей, стоп і іноді обличчя через холод;
  • холодова кропив’янка – утворення кропивниць, що сверблять на шкірі через вплив холоду;
  • кріоглобулінемія – згущення аномальних білків у крові через холод;
  • холодний паннікуліт – запальний процес, який зазвичай вражає обличчя дітей через холод.

Перед тим, як ввести в рутину крижані компреси, проконсультуйтеся з лікарем.

Як правильно протирати шкіру кубиками льоду?

Загорніть кілька кубиків льоду в тонку марлю/серветку перед процедурою. Щоб посилити позитивний ефект від крижаних компресів, ви можете додавати до ліду сік алое, відвар ромашки, огірковий сік. Будьте уважні, не прикладайте лід до шкіри частіше ніж один раз на день, а також не залишайте компрес з льодом або кубик льоду на шкірі довше за хвилину. Будьте обережні, коли охолоджуєте шкіру навколо очей: не тріть дуже сильно, шкіра в цій області тонка і чутлива.

Масажуйте шкіру крижаним компресом дбайливими круговими рухами протягом максимум двох-трьох хвилин. Якщо ви відчуваєте печіння або дискомфорт від льоду – негайно завершіть процедуру.

Пасевич Анна

Я - головний редактор сайту ProstoWay. З великим інтересом вивчаю тему здорового харчування, спорту, психології та одночасно стежу за поп-культурою, модою та б'юті-трендами. Обожнюю кулінарію, свій перший борщ і бісквіт приготувала в 10 років, відтоді готую кожного дня. А зараз радую смачними і корисними стравами свою сім'ю і з великим задоволенням поділюсь рецептами та кулінарними хитрощами з вами.

Останні новиники

Перерослі пасинки у помідор

Досвідчені городники рекомендують видаляти довгі пасинки у помідорів. Негативних наслідків від цього не буде. Є…

21 хв. назад

Секрет зберігання туалетного паперу в шафі з речами

Часто трапляється так, що одяг після того, як пролежить якийсь час у шафі, починає неприємно…

1 годину назад

Сіль у туалеті: корисна хитрість

Японія славиться своїми новаціями, але водночас японці продовжують дотримуватися певних правил і обрядів своїх предків.…

2 години назад

Замініть чорнобривці більш корисною квіткою – ця рослина бореться з багатьма шкідниками на городі

Такі невибагливі на вигляд квіти, як чорнобривці, поєднують у собі відразу дві важливі якості. Як…

3 години назад

Прання вовняних шкарпеток та інших виробів з вовни: тонкощі процесу

Багато стилістів впевнені – вовняні речі ніколи не вийдуть із моди. Але навіть у тому…

4 години назад

4 кулінарні секрети приготування ідеальних кексів

Кекси - це чудовий десерт до чаю, який подобається як дорослим, так і дітям. Покупні…

5 години назад