Тренд на свідоме споживання диктує нові правила шопінгу. Тепер перед покупкою ми частіше замислюємося про те, як довго носитимемо річ. І, що також важливо, як часто ми плануємо її носити. Емі Смилович, креативний директор бренду Tibi, вигадала ще один критерій, який допоможе вам робити покупки більш вдумливо. У її особистому словнику термінів є вираз 12 mo’ers — так вона називає речі, які можна носити 12 місяців поспіль, тобто буквально цілий рік. І це саме ті предмети, на які варто робити ставку, якщо ви хочете зібрати по-справжньому стійкий гардероб і не витрачати зайві гроші на непотрібний одяг, який по півроку буде припадати пилом у вбиральні.
Ми, втім, пропонуємо сприймати 12 mo’ers не як неодмінний золотий стандарт, а як приблизний орієнтир. Як не крути, єдиний список таких цілорічних речей вигадати практично неможливо — зрештою, у різних регіонах дуже різний клімат. Вичерпного списку тих самих 12 mo’ers не дає й сама Емі Смілович — але наводить деякі приклади, якими легко зрозуміти логіку вибору таких речей.
Просте біле плаття-сорочку можна носити як самостійно, так і в якості нижнього шару під жакетами, трикотажними джемперами та верхнім одягом. А спідницю А-силуету довжини міді — зі светром, піджаком, футболкою чи топом-бандо з відкритими плечима. Іншими словами, вона буде доречною і в холодну, і в спеку — це лише питання стилізації.
Звичайно, клімат непередбачуваний. Навряд чи знайдеться так багато речей, які однаково практично проявлять себе і в -20 градусів у січні, і в +30 у липні. А от знайти ті, що можна носити, скажімо, і влітку, і восени можливо. І навіть треба.
Скажімо, все та ж сукня-сорочка з хрусткої бавовни впорається з цією роллю. Або класична шовкова комбінація, яка влітку чудово виглядатиме з босоніжками або сандалями на плоскому ходу, навесні — з маскулінним жакетом і ботильйонами, а восени — з затишною водолазкою, теплим пальто і високими чоботями на стійкому підборі.

При цьому важливо також враховувати якість таких речей: вони мають бути здатними фізично служити вам протягом усього року. І, звичайно, не списуйте з рахунків свої особисті потреби: відштовхуйтеся від того, що вам справді потрібно щодня.