В аграрній справі чужі помилки можуть стати власними, якщо постійно не вдосконалювати свою майстерність.
Наприклад, після того як відцвіте полуниця і з’явиться зав’язь, може здатися, що за полуницею вже не потрібен догляд. Але ще рано розслаблятися.
Ягоди можуть вийти дрібними та кислими.
Що не любить полуниця у червні
- Якщо полуниця була висаджена пізно восени чи навесні, то у червні квітконоси краще обрізати, не допускаючи плодоношення.
- Полуниця, а точніше її ягоди, не люблять відкритий ґрунт. На грядці, прикритій мульчею, їй рости набагато комфортніше. Ягоди менше хворіють, не гниють, ростуть чистими, а самі кущі в спеку не страждають від дефіциту вологи та перегріву. Щодо складу мульчі, то краще зупинити вибір на соломі.
- Щоб полуницю не вразила бура плямистість, потрібно проводити огляд, обробку та своєчасну профілактику. Стригти кущі, а ті що захворіли краще відразу видаляти.
- Підживлення потрібно проводити грамотно. Спочатку підживлювати азотом, під час цвітіння переключитися на калій і кальцій. Коли починається з’являтися зав’язь і достигає ягода, азоту вносять менше, куди важливіший калій і фосфор. Якщо ґрунт кислий, можна внести попіл. Гній, що перепрів, та інші живі добавки можуть спровокувати «жирування» куща. Через це ягода вийде кисла і дрібна, а листя пухнастим і величезним.