...
ГоловнаДімКоли садити червоний буряк і що додати в землю, щоб виріс солодкий

Коли садити червоний буряк і що додати в землю, щоб виріс солодкий

Підпишіться на нас:

Буряк — овоч серйозний, не любить, коли йому щось підсовують абияк: холодну землю, забагато гною, компанію капусти. Якщо хочете, щоб бурячок вийшов солодкий, соковитий, темно-червоний і без білих кілець, доведеться трохи підготувати ґрунт і не поспішати з посадкою.

1. Не спішіть сіяти буряк у березні, то вам не редиска

Буряк — теплолюбивий. Якщо посіяти його рано, коли ґрунт ще не прогрівся, він або не зійде, або потім піде в стрілку, а не в коренеплід. Оптимальна температура землі — +10…+12°C, а це, як правило, середина або навіть кінець квітня.

Якщо зійшов у холоді — виросте волокнистий і несмачний. Так що терпіння, друзі. Ранній урожай — не завжди хороший.

2. Сійте буряк, коли вже пройшли нічні заморозки

Якщо вночі ще підморожує, а вдень пригріває — почекайте. Буряк образиться на такий контраст і «замкне» розвиток. І потім, хоч з нього капусту крути — нічого не вийде. От коли ночі стабільно вище +5°C, тоді і діставайте насіння.

3. Перед посівом замочіть насіння, бо буряк любить вологу
Насіння буряка в твердій оболонці, і без замочування буде «думати» довше, ніж ви зможете чекати. Тож за добу до посіву залийте теплою водою, а ще краще — настоєм деревної золи (ложка на літр води). І буряк скаже: «О, це по-людськи!». Тоді і сходить швидше, і дружніше.

4. Земля має бути легка, як м’який пиріжок, а не глина з копитами

Буряк не витримає важкого, кислуватого, збитого ґрунту. У такій землі росте дрібний, жорсткий і з білими кільцями. Пухкий, добре структурований ґрунт — от де йому комфортно. Якщо земля важка — додайте трохи піску, перегною або торфу. Але головне — ніякого свіжого гною!

5. Щоб буряк був солодким, дайте йому калію

Для солодощі буряку потрібен калій, а не азот. Азот — це бадилля, калій — це смак. Найкраще — зола. Насипаємо жменю в рядок або лунку, перемішуємо із землею, тоді сіємо.

Ще можна дати суперфосфат або трохи сульфату калію, але не перестарайтеся — буряк, як і людина, не любить передозування.

6. Якщо хочете рівненький бурячок — проріджуйте після сходів

Буряк сходить пучками, бо в кожному насінні — кілька ростків. Залишаємо один, найсильніший, решта — в салат. Якщо цього не зробити, коренеплоди будуть дрібні, затиснуті і викручені. А вам же хочеться не “як вийшло”, а “як на фото в журналі”, правда?

7. Полив — помірний, але стабільний

Буряк без вологи стає дерев’янистим. Але якщо залити — почне гнити. Поливайте раз на тиждень, а в спеку — двічі. І не лийте крижаної води з колодязя — він не любить шоку. Найкраще — тепла дощова або настояна.

28 березня

27 березня

В тренді

Ще новини:

Що посадити в квітник в напівтіньовій зоні саду

Коли клумба на сонці, до неї виникає менше запитань. Переважно всі відразу орієнтуються, що там висадити, які рослини...

Що робити, якщо на гілках смородини після зими круглі бруньки

Кущі смородини при коректному догляді та вирощуванні не мають жодних складнощів та побічних ефектів. А саме таким є...

Найкращі сусіди на городі для ранньої картоплі

Посадити картоплю — пів справи, от з ким її поселити на грядці — уже стратегія. Бо як і...

Підживлення, з яким помідори виростуть великими та м’ясистими

Помідори такі смачні та ароматні, коли зриваєш їх зі своєї грядки. Так і хочеться їх смакувати, щоб вони...