...
ГоловнаДімТри поради, як врятувати розсаду від витягування

Три поради, як врятувати розсаду від витягування

Підпишіться на нас:

Багатьом знайома картина: посіяв, доглядав, а потім розсада раптом витягнулася в довгі тонкі нитки, хилиться на всі боки й виглядає так, ніби їй терміново потрібен рятувальний круг. Це не просто неприємно, а й небезпечно: рослини слабшають, хворіють і потім важко приживаються в ґрунті. Але якщо не чекати, поки ситуація стане критичною, все ще можна виправити.

1. Дайте світла, бо в темряві розсада «рятується» втечею

Перше, що робить будь-яка рослина, коли їй бракує світла, – починає витягуватися, щоб дотягнутися хоч до якогось джерела енергії. Якщо розсада стоїть на темному підвіконні, тут не допоможе ні добриво, ні полив – вона все одно тягтиметься вгору.

Найкраще, що можна зробити, – перенести її на найсвітліше вікно або увімкнути лампи для підсвічування хоча б на 12-14 годин на день. Якщо лампи немає, можна розмістити білу картонку чи фольгу позаду рослин – так світло буде відбиватися і рівномірно освітлювати всі паростки.

Щоб не було перекосу в один бік, повертайте ємності з розсадою час від часу, тоді вона не буде нахилятися і рости однобоко. А ще можна трохи знизити температуру на кілька градусів – так ріст сповільниться, і стебла стануть міцнішими.

2. Припиніть лити воду, бо розсада не рибки

Друга часта причина витягування – перелив. Коли ґрунт постійно вологий, рослина отримує надто багато харчування і росте вгору, замість того щоб нарощувати міцне стебло. Якщо ви ще й підгодували азотним добривом – все, розсада «рвоне» так, що потім не спините.

Поливати треба помірно – тільки коли верхній шар ґрунту підсохне. Найкраще – зволожувати не згори, а через піддон, щоб коріння тягнуло воду, а не стебло витягувалося у висоту.

Якщо вже бачите, що розсада тягнеться, підживлення тимчасово припиніть. А щоб зміцнити стебло, можна дати трохи калію і фосфору – вони зроблять розсаду кремезнішою.

3. Допоможіть при пересадці – закопайте або прищипніть

Якщо рослини вже витягнулися, є один перевірений спосіб їх врятувати – заглибити стебло при пересадці. Це працює ідеально для томатів, бо вони утворюють додаткові корінці прямо на стеблі. Якщо пересаджувати у глибші ємності, заглиблюючи стебло до сім’ядольних листків, рослина стане міцнішою.

А ось з перцем і баклажанами такий трюк не проходить – їх краще не заглиблювати. Тут доведеться піти іншим шляхом: прищипнути верхівку, щоб стимулювати ріст бічних пагонів. Тоді рослина не буде стрімко рости вгору, а натомість стане пишнішою.

Якщо часу на пересадку поки немає, можна просто присипати стебло ґрунтом, щоб зміцнити основу. Це допомагає зупинити витягування і дає розсаді додаткову підтримку.

Розсада витягується, коли їй бракує світла, коли її перегодовують або заливають водою. Щоб врятувати ситуацію, потрібно терміново дати більше світла, зменшити полив і добрива, а при пересадці або заглибити, або прищипнути. Якщо діяти швидко, навіть витягнуті рослини можна зміцнити – і вони дадуть гарний урожай.

19 квітня

18 квітня

17 квітня

В тренді

Ще новини:

Вісім фактів про вирощування гороху, які треба знати

Солодкий зелений горошок — це та смакота, від якої просто неможливо відмовитися. Можна сіяти одним з найперших на...

Як врятувати томати від фітофтори, що додати у воду для поливу

Фітофтора не попереджає, а просто з’являється, коли тепло змінюється дощами. Томати чорніють на очах, і якщо пізно почати...

Сім ягідних кущів, які треба встигнути посадити в квітні

Кінець квітня — останній шанс посадити ягідні кущі навесні без поспіху й ризику, що корінь не встигне схопитись....

Три очевидні причини появи пустоцвітів на баклажанах

Не до доброго діла, якщо на баклажанах з'явилось багато пустоцвітів. Звичайно, це не рідкість, але прикро. Причиною може...